ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 4G z Androidem 4.0 i ekranem HD?

Autor: Dan Sierakowski Kategoria: Newsy

ice-cream-sandwich-nexusW ostatnich tygodniach nie brakuje plotek o nowym Nexusie. Zdążyliśmy już poinformować was, że producentem nowego Nexusa będzie LG, pojawiło się nawet zdjęcie nowej słuchawki od Google, które później okazało się niestety fałszywe, a wszystko po to, żebyśmy mogli na koniec przedstawić wam kolejny niepotwierdzony projekt tego modelu.

I choć można się pogubić w natłoku tych plotek, to już pojawiły się nowe, tym razem rzekomo potwierdzone informacje, zgodnie z którymi nowy autorski smartfon od Google ma nosić nazwę Nexus 4G i zgodnie z nią zostanie przystosowany do obsługi sieci LTE. Telefon będzie posiadał Androida 4.0 Ice Cream Sandwich oraz dwurdzeniowy procesor 1,2Ghz lub 1,5Ghz Snapdragon Krait lub Texas Instruments OMAP 4460. Smartfon ma być wyposażony w ogromny 4,5-calowy ekran HD oraz 1GB pamięci RAM. Oprócz tego będzie on posiadał aparat o rozdzielczości 5 Mpx, który ma wyznaczać nowe standardy jakości zdjęć oraz będzie przystosowany do pracy przy słabych warunkach oświetleniowych, a także 1-megapikselową kamerę z przodu do prowadzenia rozmów wideo. Sama obudowa ma być bardzo cienka oraz nie będzie posiadała fizycznych przycisków, które nie są niezbędne w przypadku nowego Androida.

Nie wiadomo ile jest w tym wszystkim prawdy. Jeśli doniesienia te okażą się prawdziwe, to Nexus 4G ma szansę stać się hitem, jednak dopiero przyszłego roku, ponieważ to właśnie wtedy ma rozpocząć się produkcja urządzeń wyposażonych w procesory oparte na nowej architekturze Qualcomma. Ogromną zaletą smartfonów stworzonych przez Google we współpracy z innymi producentami jest brak modyfikacji systemu, dzięki czemu urządzenie otrzymuje bardzo dobre wsparcie i szybkie aktulizacje do nowych wersji Androida. Jak sądzicie, na ile tym razem te informacje mogą okazać się prawdziwe? Napiszcie w komentarzach co o tym sądzicie.

źródło: phandroid.com oraz androidandme.com 

Sprawdź najnowsze wpisy