google projekt project soli

Już dzisiaj udawaj, że masz gesty z Pixela 4 – wystarczy Tasker

Newsy

Jedną z głównych nowości w Pixelu 4 ma być podwójny aparat. Jednak Google postanawia też odmienić sposób korzystania ze smartfona za sprawą projektu Soli, który został oficjalnie potwierdzony w tym smartfonie. Właściwie to dwóch smartfonach, ale to kwestia poboczna. Amerykanie chcą, abyśmy gestami sterowali swoim urządzeniem mobilnym, co w gruncie rzeczy nie wydaje się złe. Niemniej, jak słusznie Adam zauważył, że to już było. Oczywiście nie w takim samym wydaniu, ale ten fakt daje do zrozumienia, że… teoretycznie każdy może sterować smartfonem za pomocą gestów w powietrzu. Wystarczy Tasker.

Funkcję gestów za sprawą Taskera, czyli na Pixela 4 nie trzeba czekać

Słowem wstępu projekt, który zaraz Wam przedstawię ma się nijak do technologii przygotowywanej przez Google. Zamiast zaawansowanej technologii i czujników pojawia się analiza obrazu z aparatu. Projekt, który pobierzecie z Taskernet, pozwala na dowolne przypisywanie akcji poszczególnym gestom. Oczywiście wymaga to bycia bardziej zaawansowanym użytkownikiem Androida, ale jeśli znacie Taskera, to wszystko przed Wami. Swego czasu Michał przygotował dla Was poradnik, w którym pokrótce opisuje kluczowe informacje na temat tego jakże rozbudowanego programu. Siłą rzeczy wymagany jest dostęp do uprawnień roota.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Poznajcie już oficjalnie Samsunga Galaxy Watch Active 2!

Samego Taskera pobierzecie ze Sklepu Play, gdzie kosztuje on 14,99 złotych, ale jeśli poświęcicie czas na zapoznanie się z tym programem, to z pewnością będziecie uważać, że to dobrze wydane pieniądze. Tym samym pochwalcie się w komentarzach, do czego Wy wykorzystujecie ten program?

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x