ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nvidia shield tv

Nie szykujmy się na jedną, a na dwie konsole Nvidia Shield TV w tym roku

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Co jak co, ale Nvidia, mimo że nie rozpycha się na mobilnym rynku, to ewidentnie jest producentem urządzeń, który potrafi zadbać o wsparcie. Konsola Shiled TV, bazująca na zmodyfikowanej platformie Android TV i z autorską jednostką obliczeniową wewnątrz, liczy sobie już 4 lata, a nadal jest wspierana! Niecały tydzień Nvidia wydała aktualizację do Androida 9 Pie. To musi robić wrażenie, choć też ciężko zestawiać konsolę do smartfona. Niemniej kiedyś musi nadejść ten dzień i będzie trzeba odejść na emeryturę. O następcy Nvidii Shield TV słyszeliśmy już niejednokrotnie, a tymczasem okazuje się, że Amerykanie szykują dwie wersje.

Nvidia długo kazała czekać, więc przedstawi dwie wersję Shield TV w tym roku

nvidia shield tv

Zanim jeszcze przejdziemy do nadchodzących nowości, to przypomnijmy, że oficjalnie znana nam dzisiaj konsola oferuje nad wyraz wysoką wydajność za sprawą jednostki Tegra X1. Układ wykonany w 20 nm procesie technologicznym, z czterema rdzeniami ARM Cortex-A57 i czterema Cortex-A53 nawet dzisiaj daje sobie radę – w końcu w nowej rewizji to podstawa dla Nintendo Switch. Oczywiście daleko mu do Snapdragona 855 Plus, więc nadchodzi odświeżenie Tegry. Szczegółów jeszcze nie znamy, ale wszelkie plotki i certyfikacje jasno wskazują, że Nvidia dzielnie pracuje nad nowym układem. Jednak skupmy się na tych wersjach Shield TV, które mamy poznać. Przede wszystkim pojawi się odświeżenie znanej dzisiaj nam konsoli. Nvidia zastosuje odnowioiną jednostkę Tegra X1 ze Switcha i odświeży design. Prawdziwie nowy Shield TV może okazać się… donglem, czyli wtyczką HDMI, bez konieczności stosowania zewnętrznego zasilania. Jednostka obliczeniowa się nie zmieni, zabraknie tunera TV i portów USB – pozostanie jedynie miejsce na MicroSD.

Zobacz też: LG K30 (2019) ewidentnie nie spełnia oczekiwań.

Oczywiście Nvidia Shield TV nie musi zachwycać wydajnością, gdyż to konsola, której główną bronią mają być usługi strumieniujące obraz. Nieoficjalnie już się mówi, że to właśnie jedna z powyższych wersji okaże się topowym sprzętem dla platformy Stadia od Google. Minimalizacja w tym przypadku może okazać się kluczowa.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy