Radeon będzie wszędzie

Rewolucja układów mobilnych? Samsung i AMD łączą siły

Newsy

Zazwyczaj rynek komputerów i laptopów nie łączy się ze smartfonami i tabletami. Szczególnie jeśli chodzi o podzespoły. Niemniej to się zmienia. Microsoft otwiera Windowsa na architekturę ARM, więc Qualcomm chętnie udostępnia Snapdragony, czego nowym przykładem ma być Samsung Galaxy Book S. Jednym z niewielu producentów, który od dłuższego czasu działa w obu obszarach jest Nvidia, ale Amerykanie niechętnie dzielą się swoimi rozwiązaniami. Kiedyś był Intel, ale… zrezygnował. Koreańczycy oczywiście są wszędzie i niejako chcą pomóc AMD zaistnieć na rynku mobilnym. Efektem tego ma być sprzęt dedykowany graczom.

Samsung i AMD interesują się mobilnym rynkiem dla graczy

samsung amd radeon uklad

Według prezesa AMD pierwszy układ Samsunga z jednostką graficzną od Amerykanów ma zostać przedstawiony światu w 2021 roku. Oczywiście będzie to mobilna jednostka, a sama kolaboracja została ogłoszona w ramach ogłaszania przez AMD wyników finansowych za drugi kwartał. W ten sposób obie firmy chcą stworzyć odpowiedni, mobilny sprzęt dla graczy. Niestety, ale nie znamy szczegółów. Nie wiemy, czy to będzie smartfon, konkurent dla Switcha (lub jego następcy), a może po prostu same jednostki dla zewnętrznych firm. W dobie rosnącej popularności 5G i usług strumieniowania obrazu, to niewątpliwie Samsung nie będzie chciał żadnej kategorii ominąć.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Smartfon z HongMeng OS jeszcze w tym roku?

Czy Samsung namiesza jakoś rynkiem konsol? Niewątpliwie ma ku temu szansę, niezależnie od profilu, jaki obiorą Koreańczycy. Jednak dzisiaj ciężko jednoznacznie określić, czy to będzie projekt na dużą skalę, czy też firma skupi się na umocnieniu swojej pozycji lidera mobilnego rynku. O ile do 2021 roku Huawei nie wyprzedzi Samsunga.

Źródło: Sammobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x