Samsung Hand Wash

Samsung Galaxy Watch Active 2 przedstawiony! To naprawdę udana i potrzebna ewolucja

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Po Galaxy Tab S6 przyszła pora poznać Galaxy Watch Active 2, czyli tydzień Samsunga trwa w najlepsze. Nowy zegarek, o którym wiele wiedzieliśmy już wcześniej, teraz przedstawia się oficjalnie. Wielu zaskoczeń nie ma, ale przede wszystkim potwierdziły się wszelkie wątpliwości i teraz faktycznie możemy stwierdzić, że Galaxy Watch Active 2 to naprawdę godny następca pierwowzoru, mimo że ten nie liczy jeszcze pół roku. W takim razie przyjrzyjmy się zmianom.

Samsung Galaxy Watch Active 2 z EKG, LTE i wieloma innymi ulepszeniami

samsung galaxy watch active 2 oficjalnie cena specyfikacja wyglad

W kwestii wyglądu Samsung nie szalał i postawił na to, co sprawdzone. Jednak teoretycznie taka sama konstrukcja jest teraz zdecydowanie bardziej responsywna, a to za sprawą dotykowej ramki, pozwalającej na obracanie niczym w tradycyjnych zegarkach Koreańczyków, jak na przykład Galaxy Watch. W celu oddania wierności pierwowzoru system zastosowany w Galaxy Watch Active 2 ma specjalny poziom wibracji, który ma imitować fizyczne odczucie.

O ile wygląd tego zegarka niespecjalnie się zmienił, tak pojawiło się więcej możliwości. Przede wszystkim dostępne będą dwa rozmiary (40 i 44 mm), zamiast jednego małego. Do tego dochodzą dwa rodzaje wykonania — z aluminium i gumowym paskiem oraz ze stali nierdzewnej i skórzanym paskiem. Ta druga też wiąże się z LTE. Na deser wyglądu pojawia się specjalna funkcja, która dobiera idealną tarczę do naszego zestawu. Wystarczy zrobić zdjęcie zegarkowi na nadgarstku, a specjalny algorytm sam uzna, co najlepiej będzie wyglądać.

samsung galaxy watch active 2 oficjalnie cena specyfikacja wyglad

W zakresie samej funkcjonalności zdecydowanie największą nowością jest możliwość wykonywania EKG, czyli rozwiązanie znane z Apple Watch. W ten sposób wszelkie czynności fizyczne (39 rodzajów) ma być jeszcze lepiej opisywana. Pełna specyfikacja Galaxy Watch Active 2 prezentuje się następująco:

  • 1,2 lub 1,4-calowy wyświetlacz SAMOLED (360×360)
  • układ Exynos 9110)
  • 768 MB lub 1,5 GB (LTE) RAM
  • 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
  • akumulator o pojemności 247 lub 340 mAh
  • Bluetooth 5, Wi-Fi 802.11n, NFC, GPS, pulsometr, EKG, przyspieszeniomierz, żyroskop, barometr, czujnik światła
  • certyfikaty IP68, MIL-STD-810G, 5 ATM
  • wymiary: 40x40x10,9 lub 44x44x10,9mm
  • waga: 26 (LTE: 37) lub 30 (44) g
  • wersje kolorystyczne: srebrna, czarna, różowe złoto

Tym sposobem Galaxy Watch Active 2 względem pierwowzoru urósł, ale oferuje tę samą wydajność. Za to może łączyć się w nowszej technologii Bluetooth, teoretycznie wytrzymać dłużej na jednym ładowaniu, ale też oferuje mniej barw.

Zobacz też: Co nowego pojawi się w Apple TV?

Co ciekawe, Samsung dosyć długo każe czekać na pojawienie się Galaxy Watch Active 2 w sklepach, bo ten na półkach ma się pojawić dopiero 27 września, więc za blisko 1,5 miesiąca. Ceny bazowej wersji z Bluetoothem zaczynają się od 279 dolarów (~1100 złotych) za wersję 40 mm, a kończą na 299 dolarach (~1150 złotych) za większy model. Na razie nie poznaliśmy kwot, które Koreańczycy będą sobie życzyć za odsłonę z LTE. Przedsprzedaż rozpocznie się 6 września, a zainteresowani mają w prezencie otrzymać powerbanka z możliwością ładowania indukcyjnego.

Źródło: Phone Arena, Samsung

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy