ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi z nową nakładką MIUI

Redmi Note 8 porzuci Qualcomma? Czy to może wyjść na dobre?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Redmi, po wydzieleniu się z Xiaomi na początku tego roku, wprowadziła na rynek swoje długo oczekiwane smartfony Redmi Note 7 i Note 7 Pro. Teraz dyrektor generalny firmy potwierdził, że Redmi rozpoczęła pracę nad telefonami z serii Redmi Note 8. Lu Weibing, wiceprezes Xiaomi i dyrektor generalny Redmi powiedział, że nadchodzący Redmi Note 8 będzie potężniejszy niż jego poprzednik. Wcześniej twierdził, że Redmi będzie pierwszym, który przedstawi smartfon napędzany procesorem MediaTek Helio G90T.

Redmi Note 8 z MediaTek

Redmi Note 8 z MediaTek

Doprowadziło to do spekulacji, że Redmi Note 8 będzie smartfonem firmy napędzanym przez chipset Helio G90T. Firma pracuje również nad smartfonem z aparatem o rozdzielczości 64 MPix i ta sama technologia może być również wykorzystana w Redmi Note 8. MediaTek Helio G90T jest potężniejszą wersją niedawno zaprezentowanego Helio G90. Jest to seria układów do gier, o wydajności plasującej się pomiędzy Snapdragonem 730 a Kirinem 810. Wszystko może stać się jasne już za dwa dni. Xiaomi ma zaplanowane wydarzenie na 7 sierpnia w Chinach, które jest związane z nadchodzącym 64 MPix aparatem fotograficznym w smartfonie. Możliwe więc, że chodzi o urządzenie od Redmi.

Zobacz też: Produkty Apple raczej nie podrożeją przez 10-procentowe cło

Szczerze mówiąc to mam niezwykle mieszane uczucia. Wydajność nowego MediaTeka jest naprawdę świetna. Zwłaszcza w porównaniu do Snapdragona 660 stosowanego w Redmi Note 7. Jednak z drugiej strony mam dość negatywne nastawienie do produktów spod szyldu MediaTek. W przeszłości miałem już kilka smartfonów z tymi układami i zawsze okazywały się rozczarowaniem. Z tego, co widzę, czytelnicy portalu w większości także nie darzą tego producenta zaufaniem. Możliwe jednak, że kierują nami zwykłe uprzedzenia. Natomiast MediaTek znacznie się poprawił i jego produkty nie mają nic wspólnego z tym, czym były kilka lat temu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy