MIUI Lite

MIUI to bardzo popularna nakładka na system Android. Niestety, nie jest ona dostępna na wszystkie urządzenia, gdyż przygotowywana jest wyłącznie w postaci dostosowanych pod konkretny sprzęt ROMów i wymaga wgrania oprogramowania na nowo. Na stronie producenta pojawił się wczoraj wpis, który zachęca do wypróbowania wersji beta nowej aplikacji, dzięki której najbardziej rozpoznawalne cechy tego rozwiązania dostępne są niemalże na wszystkich smartfonach, bez konieczności ingerencji w oprogramowanie smartfona.

 

MIUI Lite (nazwa tymczasowa), bo o niej mowa, jest aplikacją, dzięki której w prosty sposób można przekształcić smartfon z Androidem w wersji 4.0 lub wyższej w wersję z oprogramowaniem MIUI. Na chwilę obecną w jej skład wchodzą takie rozwiązania jak program startowy (MIUI Launcher), aplikacja telefonu (MIUI Dialer), wiadomości (MIUI Messaging) oraz ostatnio coraz bardziej popularna usługa Mi Cloud, która pozwala na przechowywanie kopii naszych danych w bezpiecznej chmurze. Autorzy zapewniają, że po instalacji pakietu możemy uzyskać do 70% pełnej funkcjonalności nakładki.

 

Jak wiemy, liczba urządzeń dla których dostępne są oficjalne ROMy MIUI jest stosunkowo niewielka, a próba wgrania niewłaściwego oprogramowania kończy się zazwyczaj tzw. „ucegleniem” smartfona. Autorzy pomysłu udostępnili więc filmik promujący ich nowe rozwiązanie, który w humorystyczny sposób przedstawia zalety tego rozwiązania:

 

 

Niestety MIUI Lite wykorzystuje sporo zasobów. Według deweloperów pracujących nad projektem wymagany jest smartfon z Androidem 4.0 lub wyższym, 2GB pamięci RAM (chociaż 1GB także wystarcza) oraz ponad 100MB wolnej pamięci wewnętrznej.

 

Osoby zainteresowane zapraszamy na stronę producenta, gdzie po rejestracji można pobrać najnowszą wersję nakładki. Przypominamy, że jest to dopiero pierwsze wydanie w wersji wczesnej (beta), więc nie wszystko jeszcze działa w 100%, jednak mam nadzieję nie powstrzyma Was to od testów. Oczywiście zachęcamy do podzielenia się z nami Waszymi opiniami na ten temat pod wpisem.

 

Źródło: MIUI

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski