ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Niezwykłe podejście do tworzenia zwykłych zdjęć – zapowiedź technologi Rewind

Autor: Mateusz Choma Kategoria: Newsy
Scalado_Logo

Podczas konferencji Uplinq 2011 firma Scalado, zajmująca się technologią fotografii cyfrowej dla urządzeń mobilnych, zaprezentowała nowe ciekawe podejście do robienia zdjęć grupowych nazwane Rewind.

Technologia ta zamiast jednego zdjęcia robi ich aż pięć (każde w pełnej rozdzielczości), po czym pozwala użytkownikowi wybrać najlepsze fragmenty (a konkretnie najlepsze twarze) z każdego ze zdjęć i „skleić” je w jedną całość.

Jak widać na powyższym filmiku, Rewind z łatwością odszukuje twarze postaci i w prosty sposób pozwala wybrać najlepszą ich „wersję”. Producent planuje, by w kolejnych wersjach Rewind za pomocą detektorów uśmiechu i zamkniętych oczu automatycznie dokonywał selekcji.

Niestety, technologia ma być udostępniana jako OEM, czyli będzie związana z konkretnymi urządzeniami jako ich funkcjonalność, przez co nie można się spodziewać aplikacji udostępniającej takie możliwości w Markecie. Prawdopodobnie taka polityka firmy Scalado spowodowana jest dużymi wymaganiami sprzętowymi, co skutecznie zmniejszałoby liczbę potencjalnych odbiorców gdyby technologia byłaby dostępna dla wszystkich.

Co sądzicie o tym dość innowatorskim podejściu do robienia zdjęć? Czy w przyszłości będzie to „must have”? Czy jednak producenci powinni się skupić na optyce i ogólnej jakości wbudowanych aparatów bardziej, niż na oprogramowaniu?

 źródło: androidandme.com

Sprawdź najnowsze wpisy