Wraca Oppo z charakterystycznym wysunięciem — czas na urzeczywistnienie patentu?

Łukasz Pająk Newsy 2019-08-04

Nie od dziś wiemy, że Oppo to firma, którą wręcz uwielbiają osoby doceniające unikalność i łamanie schematów. Niemalże każdy smartfon tego producenta ma w sobie coś oryginalnego. W zeszłym roku to Find X wywołał najwięcej tego typu emocji i bardzo możliwe, że zbliża się jego duchowy następca. Teoretycznie prostszy, ale w rzeczywistości może okazać się zdecydowanie ciekawszą konstrukcją. Tę poznaliśmy już w marcu za sprawą patentu, a teraz do gry wchodzą rendery.

Oppo lubi być oryginalne — wysuwana obudowa nadal w grze?

Jak sami widzicie, mechanicznie wysuwana część obudowy pozostaje, ale tak jak w serii Reno, tak teraz pojawiają się charakterystycznie łamanie linie. Łącząc fakty, czyli niedawno zastrzeżony znak towarowy Find Y, to właśnie może być ten smartfon. Teoretycznie w porównaniu do niedawno przedstawionego prototypu Oppo Waterfall, to nie wygląda ten pomysł tak emocjonująco, ale z pewnością jest bliższy rzeczywistości. Co Chińczycy mogą poprawić w Find Y względem Find X? Niewątpliwie pierwsza myśl to poprawa konstrukcji, która nie łamałaby się w rękach. Druga to oczywiście czytnik linii papilarnych w ekranie. Zeszłoroczny model oferował tylko i aż rozpoznawanie twarzy w trójwymiarze, co wymagało stałego otwierania górnej części obudowy.

Zobacz też: iPhone 11 niczym Galaxy Note, czyli niewykluczone wsparcie dla stylusa.

Oppo prawdopodobnie chce zminimalizować konieczność wysuwania obudowy, o czym może świadczyć przeniesienie głównych aparatów na zewnątrz. Jednak na razie to głównie domysły, a wspomniane grafiki ewidentnie powstały na bazie patentu. W takim razie niedługo być może poznamy urzeczywistnienie zastrzeżonego pomysłu lub… zaraz o nim zapomnimy.

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x