Asystent Google teraz pomoże Ci obcować z zewnętrznymi komunikatorami

Łukasz Pająk Newsy 2019-08-03

Pamiętacie wielkie oczekiwania na pojawienie się Asystenta Google w Polsce? Cóż, po takim czasie mało kto jeszcze jest zainteresowany zabawą z tą sztuczną inteligencją. Swego czasu ten temat poruszył Jędrzej, więc odsyłam Was do jego artykułu. Jednak to nasza lokalna kwestia, że funkcjonalność jest jeszcze bardzo ograniczona. Niemniej światowa wersja stale się rozwija i tym samym dostaje teraz możliwość czytania powiadomień i wiadomości z popularnych komunikatorów.

Asystent Google ze wsparciem do czytania zewnętrznych komunikatorów

asystent google czytanie wiadomosci komunikator

Jak sami możecie przeczytać na powyższych zrzutach ekranu, Google jest już gotowe na to, aby odczytywać nasze wiadomości. Dotychczas Asystent mógł to robić, ale wyłącznie w ramach aplikacji do Amerykanów, czyli SMS-y z Wiadomości oraz Hangoutsa. Tymczasem teraz zakres wspieranych aplikacji zdecydowanie się rozszerza i w ciągu nadchodzących dni Asystent Google ma mieć możliwość współpracy z takimi programami jak WhatsApp, Telegram, Slack, Discord czy też GroupMe. Nowa funkcjonalność dla tych komunikatorów sprowadza się głównie do polecenia Przeczytaj moje wiadomości.

asystent google czytanie wiadomosci

W przypadku wiadomości, które zawierają multimedia (zdjęcie, film, audio), są czytanie po prostu, jako wiadomość zawiera X i Y.

Zobacz też: Cena Galaxy Note10 na spodziewanym, wysokim poziomie.

Dostępność tej aktualizacji jest… losowa jak to u Google. Coraz więcej użytkowników zgłasza, że faktycznie może już odczytywać wiadomości ze wspomnianych wcześniej komunikatorów. Jednak z pewnością pełna kompatybilność i dostęp nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x