Data premiery OnePlus 7T i 7T Pro

OnePlus i Xiaomi na czele aktualizacji bezpieczeństwa

Newsy

Mobilny rynek zmienia się naprawdę dynamicznie, jeśli spojrzymy na zainteresowanie aktualizacjami przez poszczególnych producentów. Kiedyś nie do pomyślenia było, żeby chińskie firmy w ogóle zwracały na nie uwagi, więc to była główna uwaga przy wyborze smartfona z Państwa Środka. Tymczasem dzisiaj bez problemu możemy napisać, że lepiej wybrać OnePlus i Xiaomi, jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie. W końcu to dwie, pierwsze firmy, które wydało sierpniowe poprawki bezpieczeństwa na kluczowe dla siebie modeli.

OnePlus i Xiaomi pierwsi z sierpniowymi poprawkami bezpieczeństwa

W idealnym świecie wydanie nowych poprawek bezpieczeństwa powinno się wiązać z ich dostępnością na wszystkich urządzeniach od razu. Tak oczywiście nie jest i trzeba liczyć na łaskę producenta. Tym samym OnePlus przedwczoraj wydał OxygenOS 9.5.11 dla OnePlus 7 Pro, a w ramach listy zmian dojrzymy właśnie sierpniowy poziom zabezpieczeń. Do tego do gry dochodzą inne poprawki optymalizacyjne.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]
Redmi K20 milion sztuk

Drugim producentem, który wydał sierpniowe poprawki, jest Xiaomi, a właściwie Redmi. Otóż to Redmi K20 w ramach aktualizacji do MIUI 9.8.1 otrzymał wspomnianą paczkę. Na razie mowa jest o chińskim rynku, ale to tylko kwestia czasu, aż Wy zainstalujecie tę aktualizację na swoim Xiaomi Mi 9T.

Zobacz też: Bird Two przedstawiony, czyli hulajnoga przeciwko wandalom.

OnePlus i Xiaomi wyprzedzili Samsunga, który też słynie z tego, że dba o tempo wydawania poprawek bezpieczeństwa. Mało tego, nawet Google jeszcze nie wydało odpowiedniej aktualizacji dla swoich Pixeli. Tym razem to Chiny górą.

Źródło: XDA Developers, OnePlus, Twitter, MIUI


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x