Dzisiaj niewielu producentów potrafi lub chce zachować tajemnice do premiery. Być może w ten sposób firmy badają, na co zwrócić szczególną uwagę, ale przede wszystkim kontrolowane przecieki mają na celu wzbudzenie zainteresowania wśród konsumentów. Nie inaczej może być z Galaxy Book S, który właśnie trafił do Sieci. Samsung szykuje się do premiery swojego laptopa z układem ARM na pokładzie. Tym oczywiście będzie topowa jednostka od Qualcomma.

Nadchodzi Samsung Galaxy Book S, czyli laptop ze Snapdragonem 855

To nie pierwszy raz, kiedy możecie usłyszeć o Galaxy Book S, bo laptop pojawił się wcześniej w testach Geekbench. Dzisiaj do gry wchodzi jego wygląd, który ujawnił sam Evan Blass. Tym samym widać, że to jednolita konstrukcja, bez odczepianej klawiatury. Zupełnie coś innego w porównaniu do zeszłorocznego Galaxy Book2 ze Snapdragonem 850 (Snapdragon 845 dla laptopów):

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]
samsung galaxy book2 snapdragon 850

Oczywiście nie da się ukryć, że Galaxy Book S, mimo że wygląda na tańszą konstrukcję, to będzie zdecydowanie wydajniejszy. Pojawienie się Snapdragona 855 z 8 GB RAM zapowiada się dobrze. Z samej konstrukcji należy też wyróżnić stosunkowo cienkie ramki. Możemy też zobaczyć, że na jednej z krawędzi znajdzie się gniazdo USB-C i port słuchawkowy lub złącze do ładowania.

Zobacz też: Samsung Galaxy Tab S6 jest naprawdę potężnym tabletem.

Samsung oficjalnie jeszcze nic nie wspomina o Galaxy Book S, więc możemy się domyślać, że będzie częścią konferencji, w ramach której poznamy Galaxy Note10. Ta odbędzie się 7 sierpnia, ale wcześniej też poznamy Galaxy Watch Active 2, a póżniej teoretycznie mamy ujrzeć zreanimowanego Galaxy Active. Tym sposobem Koreańczycy mają jeszcze wiele okazji do równoczesnego przedstawienia swojego laptopa ze Snapdragonem lub równie dobrze zorganizować osobne wydarzenie.

Źródło: GSM Arena, Twitter (Evleaks)

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.