LG wymyśliło, jak może wyglądać składany Samsung Galaxy Note

Łukasz Pająk Newsy 2019-08-02

Pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy LG, Sony, HTC i Samsung przeganiali się w najróżniejszych pomysłach na ciekawy oraz zarazem użyteczny telefon? Dzisiaj HTC już praktycznie nie istnieje na rynku mobilnym, Sony też nie może pochwalić sie dobrymi wynikami sprzedaży, a Samsung podchodzi bardzo ostrożnie do każdej innowacji. Co z LG? Tej firmie też nie wiedzie się najlepiej, ale na pewno nie odpuszcza rozwoju – przynajmniej tak można sądzić po liczbie patentów, które wciąż zgłaszają. Tym razem czas na kolejne zastosowanie elastycznego wyświetlacza, składanej budowy i… stylusa.

Składany smartfon od LG ze stylusem, czyli wizja Galaxy Note gotowa

lg patent skladany wyswietlacz stylus galaxy note samsung

Niedawno Paweł informował Was o zwijanym smartfonie od LG, a tymczasem przyszła pora na składany ze stylusem, co idealnie obrazuje potencjalny rozwój serii Galaxy Note od Samsunga. Niemniej to inna, koreańska firma złożyła ten patent i pamiętajmy, że LG też nadal stosuje stylusy, choć Stylo 5 daleko do flagowych modeli lidera mobilnego rynku. W takim razie wróćmy do patentu, który idealnie wykorzystuje fakt, że dzisiejsze smartfony tego typu nie składają się na płasko. Powstający zawias musi mieć odpowiedni promień, aby nie połamać wyświetlacza. W ten sposób potrójny ekran od LG może zostawiać miejsce na wsunięcie stylusa.

Zobacz też: Poznajcie Samsunga Galaxy Tab S6 – już oficjalnie!

Teoretycznie proste, ale oczywiście w praktyce może okazać się bezużyteczne, gdy nie potrzebujemy tak dużego stylusa. W końcu chowanie go wewnątrz obudowy nie ma większych wad. Dlatego obawiam się, że ten pomysł LG pozostanie w sferze patentów, bez urzeczywistnienia. Choć tradycyjnie chciałbym się mylić, bo to zawsze jakaś odmiana/

Źródło: Phone Arena, Letsgodigital


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x