ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi z 5G

Kontroler do gier dla Xiaomi Mi 9T nadchodzi — czas najwyższy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Smartfony dla graczy to swego rodzaju fenomen, który dopiero z czasem zapewne docenimy. Ich głównym problemem jest brak odpowiedniego zaplecza ciekawych tytułów, który może nagle zniknąć, gdy pojawią się usługi strumieniowania rozgrywki. Oczywiście nawiązuję do Google Stadia, Microsoft xCloud i innych, nadchodzących propozycji. Jednak na zwykłych smartfonach też będziemy mogli grać, choć w wydaniu na wyświetlaczu dotykowym niekoniecznie będzie to wygodne. Dlatego kontrolery do gier, gamepady dla smartfonów nabierają na znaczeniu. W tym miejscu pojawia się też Xiaomi Mi 9T, który będzie miał dedykowane sobie akcesorium. Tak właściwie to już ma, ale firma w końcu może się zdecydować na wprowadzenie go do sprzedaży.

Xiaomi Mi 9T z własnym kontrolerem do gier

xiaomi mi 9t kontroler do gier redmi k20 zapowiedz

Z powyższego plakatu możemy domyślić się, że coś dotyczy Redmi K20, czyli właśnie Xiaomi Mi 9T. Jest to zapowiedź akcesorium dla tego smartfona, które pojawi się na China Joy Expo – największym wydarzeniu w Państwie Środka, które jest powiązane z gramy i cyfrową rozrywką. Oczywiście Xiaomi nie wybiera się wyłącznie z kontrolerem, bo do gry ma wejść też nowy laptop. Niemniej gamepad dla Redmi K20 został już pokazany podczas oficjalnej prezentacji samego smartfona:

xiaomi mi 9t kontroler do gier redmi k20 zapowiedz

Zobacz też: Nubia Z20 ewidentnie wyróżnia się w tłumie.

Niemniej od momentu premiery ten kontroler do gier nie pojawił się nigdzie indziej. Spostrzegawczy słusznie zauważą, że jest to odpowiednio spreparowany gamepad od oryginalnego Black Sharka. Bardzo możliwe, że omawiana zapowiedź będzie się różnić od tego lub równie dobrze Xiaomi kompletnie nas zaskoczy. Oczywiście najnowszego Black Shark 2 Pro też nie powinno zabraknąć na targach. Niemniej Redmi K20, czyli właśnie Mi 9T okazał się swego rodzaju fenomenem uniwersalności na świecie, więc możemy spodziewać się wszystkiego.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy