gmail

Aplikacja Google pozwalająca na sprawne korzystanie z usługi Gmail towarzyszy nam od początku Androida. Od tego czasu minęło już parę lat, a Gmail zmieniał swój interfejs dostosowując się do panujących trendów. Wygląda na to, że firma z  Mountain View postanowiła po raz kolejny odświeżyć wizualne i użytkowe aspekty aplikacji. Świadczą o tym zrzuty ekranu, które wyciekły ostatnio do Sieci.

 

Sam zrzut nie mówi nam zbyt wiele na temat prawdopodobnych nowych funkcji aplikacji. Jedynym co na ten moment możemy potwierdzić, są dodatkowe, kolorowe zakładki pomagające klasyfikować wiadomości według ich zawartości, a także system tzw. pinezek, które utrzymują ważne maile na szczycie listy.

Ponadto sam wygląd aplikacji uległ widocznej zmianie, gdyż postawiono na mocniejszą kolorystykę, w odróżnieniu od aktualnie stosowanej pastelowej palety barw.

 

gmail ui refresh

 

Biorąc pod uwagę, iż jest to tylko plotka, a sama aplikacja przeszła sporą aktualizację w tamtym roku, należy do tej informacji podejść z odrobiną dystansu.

Prezentowany zrzut nie musi odzwierciedlać przyszłe oficjalne wcielenie Gmaila, lecz może pochodzić z jednej z wersji koncepcyjnych nad którymi pracuje Google. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, iż korporacja stale rozwija jedną z najpopularniejszych aplikacji na smartfony, a być może wspomniane funkcje zostaną kolejno dołączane wraz kolejnymi aktualizacjami.

 

Z: cultofandroid.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski