htc-desire-press2-550x449Wiemy jak ważne jest wsparcie producentów w kwestii aktualizacji smartfonów. I choć zgodnie z ostatnimi statystykami fragmentacji Androida większość słuchawek posiada Androida Froyo, to jednak każdy chciałby posiadać najnowszą wersję mobilnego systemu Google. Niestety, wbrew oczekiwaniom model HTC Desire nie otrzyma aktualizacji do Androida 2.3.

W oświadczeniu przedstawionym na facebooku firma HTC argumentuje taką decyzję niewystarczającą ilością pamięci RAM do bezproblemowego działania nowego systemu i wymagającej nakładki HTC Sense. Wobec tego ostatnią wersją przygotowaną przez producenta, którą posiada HTC Desire, jest Android 2.2. Nalezy jednak pamiętać, iż oprócz oficjalnych aktualizacji użytkownicy mogą również skorzystać z modyfikacji stworzonych przez społeczność Androida, wśród których na pewno znajdzie się nieoficjalna wersja piernika dla Desire. 

I choć nie można mieć bezpośrednich pretensji do firmy HTC, to jednak jest to kolejny argument przeciwko modyfikacjom producentów smartfonów. Na szczęście dla przeciwników autorskich nakładek, oprócz romów krążących w internecie, alternatywą opcją są Nexus One i Nexus S przygotowane przez Google razem z HTC i Samsungiem oraz Nexus 3, którego można spodziewać się pod koniec roku.

źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dan Sierakowski