ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Realme 5 z 64 Mpix

Realme zapowiada smartfona z 4 aparatami – jeden zachwyci liczbą megapikseli

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Realme już jakiś czas temu informowało, że pracuje nad smartfonem z aparatem o rozdzielczości 64 Mpix. Teraz, dyrektor generalny Realme, Madhav Seth podał nam oficjalną datę premiery urządzenia. Ta będzie miała miejsce 8 sierpnia. Firma zaprezentuje nowy model na imprezie w New Delhi w Indiach, stając się prawdopodobnie pierwszym na świecie producentem smartfonów, który będzie miał w swojej ofercie telefon z aparatem o tak dużej rozdzielczości.

Realme 64 Mpix i cztery obiektywy

Realme ostro konkuruje z marką Redmi zarówno w Indiach, jak i w Chinach. Co ciekawe, nawet Redmi potwierdziło, że pracuje nad telefonem z aparatem fotograficznym 64 Mpix. Nie mamy jednak ani słowa na temat daty premiery. Co sprawia, że nowy telefon Realme jest tak wyjątkowy, to nie tylko rozdzielczość aparatu fotograficznego, ale także liczba wspierających go dodatkowych obiektywów. Firma potwierdziła obecność czterech aparatów fotograficznych za pośrednictwem teasera. Ma to być pierwszy smartfon Realme wyposażony w więcej niż dwa aparaty fotograficzne. Dyrektor generalny firmy potwierdził również, że Indie będą pierwszym krajem, który otrzyma nowy model 64 MPix od Realme.

Zobacz też: Samsung Galaxy Tab S6 naprawdę jest potężny — udowadnia to jego pamięć

Nie wiemy, jak rzeczony smartfon będzie się nazywał. Warto jednak przypomnieć, że Realme 2 został ogłoszony w sierpniu zeszłego roku. Natomiast Realme 2 Pro został oficjalnie ogłoszony później we wrześniu. Tak więc spekuluje się, że 64 Mpix może być częścią serii Realme 4. Jednakże, biorąc pod uwagę jego konfigurację poczwórnego aparatu, jest bardzo prawdopodobne, że ten nowy model będzie należał do jakiejś serii premium. Trzeba przyznać, że seria Redmi ma godnego konkurenta.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy