Gooapple

Obecnie rynek smartfonów podzielony jest na dwie główne grupy: zwolenników Androida oraz fanów Apple. Niektórzy starają się być ponad tym – są w posiadaniu iPhona oraz telefonu z zielonym robotem. Nie jest to bardzo wygodne rozwiązanie, więc Chińczycy znaleźli lepsze.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Co powiecie na iPhone’a 4 z wgranym Androidem 2.2? Nie mamy tutaj na myśli żadnego jailbreakowania i instalowania nowego systemu – to już było. Gooapple 3G to po prostu połączenie dwóch myśli technologicznych – obudowy rodem z Apple oraz najpopularniejszego systemu operacyjnego na urządzenia mobilne.

Brzmi jak kolejna chińska tandeta – ale o dziwo, system działa bardzo płynnie, co można zobaczyć na prezentacji:

{youtube}B73NWTwY7qs{/youtube}

Jak widzicie, wygląd wiernie odwzorowuje oryginał, bez obaw można używać akcesoriów dla iPhone’a 4 (swoją drogą bardzo mi się podoba przymierzany futerał). Dopóki nie pokażemy tyłu telefonu z Androidem trzymającym jabłko, nikt nie zauważy różnicy. System został całkowicie dostosowany do wyglądu iOS, chociaż aplikacje otwierają się z lekkim opóźnieniem.

Nie podano dokładnej specyfikacji telefonu, ale wiadomo, że będzie wyposażony w 3,5-calowy wyświetlacz, aparat 5 Mpx, przednią kamerkę 1,3 Mpx oraz procesor od Qualcomma. Jak przystało na tak zacne połączenie, 3G i WiFi też nie będą sprawiały problemu.

Czy ten produkt zakończy odwieczną walkę pomiędzy zwolennikami Androida i iOS? Na pewno nie, ale próby przynoszą naprawdę ciekawe rezultaty. Telefon dostępny jest w przedsprzedaży za równowartość 420 zł. Czy cena skusiłaby was do zakupu takiego wynalazku?

źródło: phandroid.com
Michał Brzeziński