Ładowanie zwrotne w Mate 20 Pro

Xiaomi też chce ładować zwrotnie — nowość dla Mi Mix 4?

Newsy

Brak przewodów, czy też kabli to po prostu postęp technologiczny. Jednak ich zabieranie w przypadku mobilnego rynku wiąże się z kompromisami, więc jakość dźwięku na bezprzewodowych słuchawkach cierpi, a w przypadku ładowania mówimy o wolniejszym procesie. Jednak ładowanie zwrotne wydaje się czymś nad wyraz skutecznym, bo nie musimy pamiętać o kablu, aby naładować swoje akcesoria. Wszystko zaczęło się od Huawei Mate 20 Pro, później zostało jeszcze bardziej wypromowane przez Samsunga i serię Galaxy S10, aby dzisiaj tym rozwiązaniem zainteresowało się też Xiaomi.

Xiaomi Mi Mix 4 może być pierwszym smartfonem firmy z ładowaniem zwrotnym

samsung galaxy s10 ladowanie zwrotne buds

Jak odkryto w nakładce Chińczyków, MIUI, firma może pracować nad ładowaniem zwrotnym. Świadczą o tym głównie wydania testowe, w których można znaleźć wzmianki o używaniu telefonów do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń. Z racji, że ten tryb należy aktywowac, to jest też opis dla powiadomienia o automatycznym wyłączeniu funkcji, gdy nic nie zostanie położone w odpowiednim miejscu w ciągu 90 sekund. Naturalnym wydaje się więc, że Xiaomi jest gotowe na ładowanie zwrotne, ale w jakich smartfonach je znajdziemy? Tutaj nietrudno się domyślic, że to Mi Mix 4 ma największe szanse na bycie tym pierwszym. Ta seria smartfonód od Mi Mix 2s zna się doskonale z bezprzewodowym ładowaniem, więc czas na dalszy rozwój. Swoją drogą, wygląd Mi Mix 4 poniekąd już poznaliśmy.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Google znajduje luki bezpieczeństwa w iOS.

Naturalnie Mi Mix nie są jedynymi modelami z bezprzewodowym ładowaniem, bo w tym roku taką sama funkcjonalność Xiaomi zastosowało w Mi 9. Niemniej ze względów technicznych ładowanie zwrotne nie może zostać dodane w ramach aktualizacji. Tym samym czekamy na kolejne premiery z najwyższej półki od tej firmy.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x