motorola-xoom
Tablety z systemem Android stale zyskują na popularności. Naturalne staje się to, że zaczynają pojawiać się różnego rodzaju modyfikacje standardowego oprogramowania. Tak też jest w przypadku Motoroli Xoom.

Motorola Xoom był pierwszym tabletem z systemem Android Honeycomb. Czynniki takie,jak bardzo dobra konfiguracja sprzętowa czy rozpoznawalna marka okazały się niewystarczające, aby odnieść rynkowy sukces. Oczywiście wszystkiemu winna jest wysoka cena, która w porównaniu do konkurencji jest nawet dwukrotnie wyższa.

Mimo to, wśród posiadaczy Xooma znaleźli się również użytkownicy, którzy nie mają zamiaru bezczynnie czekać na to, co zaoferuje Motorola. W ten sposób powstał pierwszy custom ROM, który nosi nazwę Tiamat.

Zainstalowanie tego oprogramowania wprowadza szereg udogodnień, wśród których warto wymienić m.in.: tzw. „super użytkownika”, BusyBox, możliwość wysyłania sms-ów, połączenie z urządzeniem w formie pamięci masowej, WiFi z trybem Ad-Hoc, a nawet modyfikację przeglądarki, która pozwala na wyświetlanie stron w trybie pełnoekranowym.

Twórca tego oprogramowania zdecydował się na dodanie kilku dodatkowych aplikacji, takich jak Adobe Flash Player czy eksplorator plików. ROM bazuje na wersji 3G pochodzącej z sieci Verizon, jednak powinien on działać również w przypadku tabletów wyposażonych tylko w moduł WiFi.

źródło: Liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula