MediaTek 5G w 2020 roku

Sprzedaż smartfonów zmalała, ale MediaTek notuje wzrosty

Newsy

Jak się mogliście dowiedzieć z wczorajszego wpisu Łukasza, rynek smartfonów wciąż notuje spadki. Okazuje się jednak, że są firmy, które mimo to wciąż mogą pochwalić się wzrostem sprzedaży. I nie chodzi mi o producentów smartfonów, ale podzespołów. MediaTek opublikował raport finansowy za drugi kwartał tego roku. Może się pochwalić znacznym wzrost w ujęciu kwartalnym i niewielki wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Wyniki MedaTek za 2Q 2019 roku

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Spółka podała, że w tym okresie odnotowała wzrost sprzedarzy o 16,8% w porównaniu z poprzednim kwartałem i o 1,8% w analogicznym okresie zeszłego roku. Skonsolidowana marża wzrostu również wzrosła o 3,7% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Spółka podała również, że zysk netto spółki wzrósł o 90,4 procent w porównaniu z ostatnim kwartałem, ale w ujęciu rok do roku spadł o 12,6 procent. Wzrost przychodów operacyjnych spółki wyniósł 93,9% w ujęciu kwartalnym i 50,1% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Tajwański MediaTek odnotował skonsolidowane przychody w wysokości 61 567 mln USD, a zysk netto po opodatkowaniu wyniósł 6,503 mld USD. Rozwodniony zysk na akcję EPS również osiągnął wartość 4,11 USD, co oznacza wzrost z poziomu 2,17 USD w poprzednim kwartale.

Zobacz też: Apple Watch Series 5 nie teraz. Szukanie nowości na siłę jest bez sensu

Spółka twierdzi, że wzrost w ujęciu kwartalnym wynikał głównie ze zwiększonego sezonowego popytu na elektronikę użytkową. Wzrost w ujęciu rocznym wynikał głównie z wyższej sprzedaży elektroniki użytkowej. Wyniki MediaTek utrzymują się na stałym poziomie od 2016 roku ze względu na silną konkurencję na rynku smartfonów. Jego przychody od ponad trzech lat ledwo rosną, ale zyski i marże spółki spadają. Spółka zmieniła jednak strategię i obecnie koncentruje się na układach średniej klasy zamiast na lukratywnym rynku high-end. MediaTek optymalizuje obecnie swój portfel produktów w celu obniżenia kosztów.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x