Facebook pracuje nad urządzeniem do wideorozmów, na którym prawdopodobnie będzie można także oglądać Netflixa

Kacper Kościański Newsy 2019-07-31

Pod koniec zeszłego roku Facebook zaprezentował światu swoje tajemnicze urządzenie o nazwie Portal. Choć nazwa może tego nie wskazywać, Portal to nic innego jak głośnik z ekranem, który pierwotnie chciał utrzeć nosa konkurencji – Amazon Echo Show i tym podobnym. Mimo że obecnie o urządzeniu nie jest zbyt głośno, co może wskazywać, że w ogólnym rozrachunku okazało się ono porażką, Facebook się nie poddaje i pracuje nad nowymi produktami. Tym razem mowa o tajemniczo zapowiadającym się sprzęcie do wideorozmów oraz oglądania filmów i seriali z serwisów streamingowych.

Nowe urządzenie Facebooka z Netflixem i innymi serwisami streamingowymi?

Facebook problem z kryptowalutą

Dzięki redakcji The Information dowiedzieliśmy się, że Facebook najprawdopodobniej prowadzi rozmowy z Netflixem, Disneyem, HBO i Hulu o możliwości zawarcia tych serwisów w jego nowym, nadchodzącym produkcie. Wszystko ma stać się jasne już jesienią tego roku, kiedy to ma on zostać zaprezentowany.

Zobacz także: EMUI 9.1 trafia na kolejne 10 smartfonów Huawei i Honor

Facebook z pewnością widzi popularne serwisy streamingowe jako coś, co mogłoby zwiększyć sprzedaż jego nadchodzącego produktu. Prócz dostępu do serwisów streamingowych możemy zacząć liczyć także na YouTube’a i kanały informacyjne. Ciężko obecnie skategoryzować opisywane urządzenie, jednak z dotychczasowych informacji wynika, że najbliżej będzie mu do przystawki telewizyjnej typu Apple TV czy Mi Box połączonej z Portalem, poprzednim wymysłem Facebooka. Oczywiście nie można jeszcze powiedzieć, że opisywane serwisy streamingowe z pewnością zagoszczą w urządzeniu firmy Marka Zuckerberga. Wszystko zależy od tego, czy firmy się między sobą dogadają. Na więcej informacji dot. tajemniczego sprzętu musimy jeszcze poczekać.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x