ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nvidia shield tv

Nvidia Shield TV otrzymuje Androida 9 Pie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nvidia Shield TV to przystawka Smart TV bazująca na Androidowym systemie. Urządzenie Nvidii cieszy się całkiem niemałą popularnością, dzięki czemu nikogo nie powinien dziwić fakt, że firma cały czas wspiera swój produkt. Można nawet powiedzieć, że robi to wzorowo, tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę datę premiery sprzętu. Tym razem dla użytkowników udostępniono Shield Experience 8.0 wraz z Androidem 9 Pie, co przynosi całkiem sporo zmian.

Nvidia Shield TV z Androidem 9 Pie

nvidia shield tv

Nvidia ogłosiła dziś, że rozpoczęła wypuszczanie aktualizacji do Androida 9 Pie dla Shield TV. System ten zawarty został w aktualizacji Shield Experience 8.0. Sam fakt wypuszczenia aktualizacji to też pewne osiągnięcie dla Nvidii, gdyż Shield TV zostało oficjalnie pierwszym urządzeniem tego typu, które załapało się na Androida 9 Pie. Update wprowadza całkiem sporo nowości i zmian. Najważniejszymi z nich z pewnością są przebudowane ustawienia i usprawnienia w aplikacjach firm trzecich takich jak choćby Netflix, Amazon Prime Video czy Twitch.

Zobacz także: EMUI 9.1 trafia na kolejne 10 smartfonów Huawei i Honor

Najciekawsze ulepszenia możemy zauważyć w aplikacjach Netflixa i Amazon Prime Video. W tym pierwszym od teraz możemy cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem przestrzennym, a w drugim dodano wsparcie dla rozdzielczości 4K. Pełną listę zmian znajdziecie na stronie Nvidii. A Wy korzystacie z Shield TV? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy