Huawei vs Samsung vs iPhone

Sprzedaż po drugim kwartale — Samsung odepchnął atak Huawei, a Apple w tarapatach!

Newsy

Dzisiaj kończy się pierwszy miesiąc trzeciego kwartału 2019 roku, więc to idealny czas, aby podsumować sprzedaż smartfonów w drugim kwartale. Tak, zbieranie tego typu danych nie jest proste i szybkie, ale Counterpoint już podsumował wspomniany okres. Tabelki mówią wprost — Samsung pozostaje liderem, oddalając się od Huawei, ale Apple naprawdę ma problemy. Tym samym niedługo możliwe, że to Xiaomi zajmie miejsce Amerykanów. Jednak przejdźmy do konkretów.

Sprzedaż smartfonów w drugim kwartale zmalała, ale nadchodzą zmiany

sprzedaz smartfonow drugi kwartal 2019 roku samsung huawei apple xiaomi

Huawei nadal notuje lepszy drugi kwartał niż rok temu, choć nie tak dobry jak Samsung. To naprawdę pozytywna wiadomość, gdy przypomnimy sobie aferę pomiędzy Chinami i USA. Niewątpliwie Koreańczycy na tym skorzystali. Podobnie jak Xiaomi, które mimo że nie zanotowało świetnego przyrostu, to jest już o krok od Apple. Sprzedaż iPhone’ów nie kwitnie, ale nadal należy pamiętać, że to dla Amerykanów niezbyt istotna metryka, bo nadal to oni mogą zarabiać najwięcej, mimo że sprzedają coraz mniej. Przejdźmy dalej i zauważmy, że w ogólnym rozrachunku to BBK Electronics miałoby szansę na fotel lidera, gdyby nie rozdzielało swoich marek (Oppo, Vivo, OnePlus, Realme). Swoją drogą ewidentnie przyjęło się Realme, które dostępne jest w niewielu krajach, a mimo to zbiera się do wyprzedzenia Nokii. W końcu pamiętajmy, że Chińczycy planują otworzyć się na Stary Kontynent.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]
sprzedaz smartfonow drugi kwartal 2019 roku samsung huawei apple xiaomi

Samo HMD Global również odbiło się od dna i obroniło swoją pozycję, mimo że początek roku nie był dla firmy dobry. Jednak premiera nowych urządzeń z dwójką po kropce została dobrze odebrana przez konsumentów. W końcu obok zakłamanych wyników Realme to właśnie Nokia zanotowała najwyższy wzrost.

Zobacz też: Składane smartfony są składane… tylko w jedną stronę.

Lenovo z Motorolą pozostają w czołówce. Pozostało LG, które… straciło lokatę i jest najzwyczajniej w świecie największym przegranym, jeśli chodzi o stratę. Koreańczycy ewidentnie muszą spojrzeć na nowo na mobilny rynek, bo aktualne podejście ewidentnie się nie sprawdza i nie pomagają w tym opóźnione premiery rynkowe urządzeń, jak i aktualizacji. Czego spodziewać się po trzecim kwartale? Bardzo możliwe, że powrotu do szturmu Huawei, choć w głównej mierze to własnie Samsung zasypuje nas kluczowymi premierami.

Źródło: Nokiamob


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x