PlayStation 4 przekroczyło ważny kamień milowy. Konsola sprzedaje się w rekordowym tempie

Kacper Kościański Newsy 2019-07-31

Nie ma co ukrywać: PlayStation 4 to hit. Konsola Sony cieszy się ogromnym zainteresowanym od dnia swojej premiery po dzień dzisiejszy. Gracze wprost ją pokochali, głównie za sprawą świetnych gier ekskluzywnych oraz niezłych podzespołów w zjadliwej cenie. Wczoraj Nintendo świętowało świetną sprzedaż Switcha, a dziś przyszła kolej na Sony i jego PlayStation 4.

PlayStation 4 z kamieniem milowym. Świetna sprzedaż konsoli

Sony Playstation 4 Slim

Sam od ponad dwóch lat jestem posiadaczem konsoli PlayStation 4 Pro, więc mogę z dumą powiedzieć, że dołożyłem swoją cegiełkę do sukcesu Sony. A jest on z pewnością niemały, bo firma ogłosiła, że popularne PS4 trafiło już do ponad 100 milionów nabywców. W samym tylko ostatnim kwartale, który zakończył się 30 czerwca, aż 3,2 miliona egzemplarzy PlayStation 4 znalazło nowy dom.

Zobacz także: EMUI 9.1 trafia na kolejne 10 smartfonów Huawei i Honor

Tak ogromna sprzedaż ustanowiła nowy rekord. Aby przekroczyć 100 milionów sprzedanych egzemplarzy, PlayStation 4 potrzebowało 5 lat i 7 miesięcy. Jest to wynik lepszy od hitowego PlayStation 2 i Nintendo Wii. To zdecydowanie powód do świętowania. Sony postawiło poprzeczkę bardzo wysoko – nadchodzące PlayStation 5 z pewnością nie będzie miało łatwo, by pobić rekord ustanowiony przez swojego poprzednika. A Wy dołożyliście swoją cegiełkę do tej liczby? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x