Google pracuje nad nową wersją aplikacji aparatu. Będzie dostępna w Google Play

Kacper Bąk Newsy 2014-04-02

Note 3 Camera

Aplikacja aparatu produkcji Google nigdy nie zachwycała, jednak po tym, jak w ostatnim czasie czołowi producenci urządzeń z Androidem pokazali swoje nowe funkcje fotograficzne, wypada ona jeszcze słabiej niż poprzednio. Okazuje się, że wyszukiwarkowy gigant zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ właśnie dowiadujemy się o intensywnych pracach nad naprawieniem takiego stanu rzeczy.

W rozmowie z serwisem Engadget, źródło „obeznane w planach Google” zdradziło, że w firmie aktualnie jest testowana nowa wersja aplikacji aparatu. Ma ona m.in. pozwolić na dodanie efektownego rozmycia tła podczas fotografowania portretów, poprawić tworzenie panoram i zdjęć sferycznych oraz zawierać odświeżony interfejs. Ponad to, Google ma pozwolić zewnętrznym developerom na wzbogacanie aplikacji swoimi filtrami i efektami.

Producent Androida od jakiegoś czasu stara się przenieść jak najwięcej elementów swojego systemu do Google Play, gdzie ma większą kontrolę nad aktualizacjami. Nie inaczej jest i tym razem, nową aplikację aparatu prawdopodobnie już niedługo zobaczymy w oficjalnym sklepie naszych smartfonów, a cieszyć się z niej będą mogli nie tylko posiadacze słuchawek z serii Nexus, ale także wszystkich urządzeń z KitKatem.

Źródło: Engadget • Jacek Blaumann

  no czas najwyższy.. interfejs tragiczny i zero możliwości do tego wiecznie słabe aparaty nexusów..

 • Dawid Lubiński

  W sumie fajnie 🙂 ja wciąż czekam na dobrze zrobioną aplikacje do zdjec sferycznych 360 ehs…

  • Na Note 3 sferyczne zdjęcia są rewelacyjne.

   • Dawid Lubiński

    a to niespodzianka, na s4.. nie bardzo.x