Lenovo pracuje nad kolejnym smartfonem z aparatem selfie w sliderze

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-31

Producenci smartfonów eksperymentują z unikalnym designem, aby ich urządzenia wyróżniały się z tłumu, a także, aby pokazać swoje możliwości inżynieryjne. W tym stałym trendzie Lenovo uzyskało podobno dwa nowe patenty. Nowo przyznane patenty dotyczą różnych rodzajów mechanizmu slidera, który podczas przesuwania odsłania aparat selfie. Firma dostarczyła kilka szkiców z wnioskiem patentowym złożonym w CNIPA — Chińska Krajowa Administracja Własności Intelektualnej.

Nowe smartfony Lenovo ze sliderem

smartfony Lenovo ze sliderem

Co ciekawe, okrągły aparat fotograficzny wydaje się wyraźnie pożyczony od Motoroli. Urządzenie na szkicu wygląda bardzo podobnie jak Moto Z. Poza tym, niewiele wiadomo o smartfonach pod względem specyfikacji i funkcji. Raporty wskazują, że urządzenia mogą być następcami Lenovo Z5 Pro i Z5 Pro GT, z których oba są sliderami z czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym w ekranach. Wielu producentów smartfonów oferuje podobne rozwiązania. Pozwala ono  im oferować wyższy stosunek ekranu do korpusu. Niedawno wprowadzone na rynek smartfony premium o takiej konstrukcji obejmują Samsung Galaxy A80 i Asus Zenfone 6. Wydaje się, że posiadanie części mechanicznej w smartfonie jest obecnie trendem.

Zobacz też: Korzystasz z tanich, nieoryginalnych ładowarek? Lepiej przestań, nim będzie za późno

Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązania bywają bardziej zawodne niż te pozbawione elementów mechanicznych. Te mogą ulec uszkodzeniu na skutek zużycia, przyłożenia zbyt dużej siły. Kolejnym prawdopodobnym sposobem na uszkodzenie takiego mechanizmu są zanieczyszczenia w postaci na przykład zwykłego kurzu. Dlatego też w przyszłości takie rozwiązanie niemal na pewno zostanie wyparte przez smartfony z wyświetlaczem pod ekranem albo z dodatkowym wyświetlaczem z tyłu urządzenia.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x