TikTok jak niegdyś Facebook – chce mieć swojego smartfona

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-31

ByteDance to twórca platformy społecznościowej TikTok. Budzi ona dość skrajne emocje, ale nie można jej odmówić, że jest obecnie najbardziej wartościowym startupem na świecie. Już jakiś czas temu informowaliśmy was, że pracuje ona nad własnym smarfonem. Firma zawarła również umowę z producentem urządzeń Smartisan Technology. W oświadczeniu rzecznik ByteDance potwierdził, że smartfon był częścią planów rozwojowych, dodając, że produkt był kontynuacją wcześniejszych planów Smartisana, mających na celu zaspokojenie potrzeb starej bazy użytkowników.

Smartfon od TikTok

smartfon od tiktok

Zgodnie z raportem pochodzącym z chińskich mediów, smartphone z ByteDance jest w fazie rozwoju od siedmiu miesięcy. Projektem kieruje Wu Dezhou, który jest byłym dyrektorem wykonawczym Smartisan. W zakresie rozwoju smartfonów właściciel TikToka uzyskał szereg patentów od Smartisan Technology, podobnie jak wielu pracowników. Smartisan może nie jest tak dobrze znany, jak inne chińskie marki smartfonów. Jest on graczem niszowym na wysoce konkurencyjnym rynku. Prywatna firma została założona przez Luo Yonghao i ma siedzibę w Pekinie. Z drugiej strony, ByteDance został założony w 2012 roku i obecnie stał się wiodącym graczem w chińskim przemyśle technologicznym i konkuruje z takimi gigantami jak Baidu i Tencent. Obecnie firma ma ponad 300 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie tylko w Chinach, co ujawnił Bajtuniec w ubiegłym miesiącu.

Zobacz też: Huawei wyjaśnia dlczego 5G jest tak istotne dla graczy

TikTok, produkt globalnie skierowany na rynek, odnotował gwałtowny wzrost popularności w Ameryce Północnej i Indiach. Niedawno ByteDance nabył brytyjski startup Jukedeck za nieujawnioną kwotę. Firma tworzy oprogramowanie, które może samodzielnie komponować muzykę, a także posiada pewne aktywa własności intelektualnej. Czy to więc oznacza, że smartfon od TikTok będzie sukcesem? Niekoniecznie. Warto tutaj przypomnieć wszelkie próby zaistnienia na tym rynku Facebooka. Społecznościowy gigant co prawda nie doczekał się finalnego urządzenia, jednak HTC we współpracy z nim wypuściło kilka modeli, na przykład Cha Cha, którego nazwa świetnie oddaje sukces projektu.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x