Poważny błąd w Chrome 79

Korzystanie z Linuksowych aplikacji na Chrome OS powoduje problemy

Newsy

Możliwość uruchamiania aplikacji Linuksowych na Chromebooku jest nie tylko przydatna dla programistów. Uzupełnia także luki w aplikacjach, na jakie mogą się skarżyć pozostali użytkownicy tych komputerów. Niestety, opcja ta niesie ze sobą także wady. Niektórzy ludzie doświadczają pewnego problemu. Ich urządzenia spontanicznie restartują się podczas uśpienia, jeśli aplikacje Linuksa są uruchomione. Nie jest jasne, czy zostanie to naprawione przed następną wersją systemu operacyjnego Chrome OS.

Problemy Chrome OS z aplikacjami Linuks

Problemy Chrome OS z aplikacjami Linuks

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zgłoszenia problemów pojawiały się już za Chrome OS 74, choć inni twierdzą, że nie doświadczyli go aż do wersji 75. Inni z kolei na pierwsze problemy natknęli się dopiero po aktualizacji do bety Chrome OS 76. Komentarze te różnią się również, jeśli chodzi o to, który kanał wydania i kombinacja wersji wyzwoliła pierwsze zachowanie. Wiele raportów o podobnych problemach w innych miejscach jest prawdopodobnie powiązanych. Choć specyfika utrudnia nawiązanie połączenia. Nadal jest to prosty problem: Jeśli aplikacja Linuksa została uruchomiona na urządzeniu w bieżącej sesji, po przejściu w stan uśpienia zrestartuje się po przebudzeniu, a nie wznowi zgodnie z oczekiwaniami.

Zobacz też: Honor 9X to hit. Zgadnijcie, ile egzemplarzy sprzedano w zaledwie dwie minuty

Przyczyną problemu jest niewłaściwe odmontowanie systemu plików używanego przez system kontenerowy aplikacji Linuksa. Uniemożliwia ono prawidłowe zawieszenie urządzenia i najwyraźniej wymuszające restart, gdy urządzenie próbuje wznowić pracę. Chociaż problem powinien zostać naprawiony, nie jest jasne, czy stanie się to przed systemem operacyjnym Chrome OS 77.  Mam nadzieję, że problem zostanie jednak załatany jak najszybciej. W znacznym stopniu utrudnia on korzystanie z Chromebooków, przez co funkcja uruchamiania aplikacji z Linuksa staje się w wielu przypadkach bezużyteczna.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x