Samsung znowu zamkną fabrykę

Spadek zysku operacyjnego u Samsunga jest zatrważający

Paweł Maretycz Newsy 31-07-2019

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami na ten miesiąc, Samsung odnotował gwałtowny spadek wyników w drugim kwartale z powodu niższego zapotrzebowania rynku na chipy i smartfony. Firma powiedziała, że w drugim kwartale zysk operacyjny spadł aż o 55,6% rok do roku do 6,6 bln won (około 5,6 mld dolarów), na skonsolidowanych przychodów 56,13 bln won, nieco powyżej wytycznych, jakie firma wydała trzy tygodnie temu. W ostatnim kwartale Samsung również poinformował, że jego zysk operacyjny spadł o ponad połowę. Te same problemy, które uderzyły w jego zyski w pierwszym kwartale tego roku, nadal się utrzymują, w tym niższe ceny pamięci. Główni klienci centrów danych dostosowują swoje zapasy. Oznacza to, że obecnie kupują mniej układów scalonych.

Wyniki Samsunga za 2Q 2019 roku

Wyniki Samsunga za 2Q 2019 roku

Samsung poinformował, że jego działalność związana z produkcją układów scalonych odnotowała spadek zysku operacyjnego w drugim kwartale o 71%. Rzecz jasna w porównaniu z rokiem ubiegłym do 3,4 bln won. Wszystko to przy skonsolidowanych przychodach w wysokości 16,09 bln won. W drugiej połowie roku firma spodziewa się, że będzie nadal borykać się z niepewnością na rynku. Mimo to mówi, że popyt na chipy wzrośnie przy silnej sezonowości i przyjęciu produktów o wyższej gęstości.

Zobacz też: A jednak! Samsung ujawnia osobne terminy premiery Galaxy Tab S6 i Galaxy Watch Active 2

Dział smartfonów ma się równie źle. Samsung Mobile poinformował o 42% spadku zysku operacyjnego do 1,56 bln won, na 25,86 bln won w skonsolidowanych przychodów. Firma powiedziała, że jej dostawy smartfonów wzrosły w ujęciu kwartalnym dzięki silnej sprzedaży jej budżetowej serii Galaxy A. Jednak sprzedaż flagowych modeli spadła, z powodu słabego tempa sprzedaży dla Galaxy S10 i stagnacji popytu na produkty premium. Samsung oczekuje, że rynek smartfonów pozostanie na niskim poziomie. Jednak będzie nadal dodawał zarówno do swojej flagowej, jak i masowej oferty rynkowej.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x