EKG w Apple Watch 4 opinia kardiologów

Kardiolodzy uważają, że EKG w Apple Watch 4 to tylko zabawka

Newsy

Aplikacja EKG jest przeznaczona wyłącznie dla zegarka Apple Watch 4. W założeniach może ujawnić, czy rytm serca wykazuje oznaki migotania przedsionków. Jest ono uważane za powszechny typ nieregularnego bicia serca i może być głównym czynnikiem ryzyka wystąpienia udaru mózgu. Oznacza to, że funkcja EKG może potencjalnie być ratunkiem życia dla wielu użytkowników. Jednak te same odczucia i przekonania nie są podzielane przez kardiologów, którzy przedstawili swoją opinię w tej sprawie.

EKG w Apple Watch 4 opinia kardiologów

EKG w Apple Watch 4 opinia kardiologów

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jeden z ekspertów twierdzi, że posiadanie funkcji EKG wyzwoli kilka fałszywych alarmów i spowoduje niepotrzebne zmartwienia. Według statystyk CDC szacuje, że migotanie przedsionków dotyka od 2,7 mln do 6,1 mln obywateli USA. Jednak większość z nich to osoby powyżej 65 roku życia. CBC zauważa również, że około 2 procent osób poniżej 65 roku życia boryka się z tym problemem. Często incydenty związane z migotaniem przedsionków są krótkotrwałe, nie wywołują żadnych objawów i mogą nie wymagać leczenia. Oznacza to, że jeśli osoba jest młoda, zdrowa i nie doświadczyła lub nie zdiagnozowała problemów zdrowotnych nie powinna traktować wskazań zegarka zbyt poważnie. Dlatego też korzystanie z funkcji EKG wyłącznie w zegarkach Apple Watch Series 4 może nie być aż tak korzystne.

Zobacz też: Qualcomm i Tencent łączą siły – chcą zbudować wspólnie smartfona do gier

Venkatesh Murthy, dyrektor generalny i profesor kardiologii prewencyjnej na Uniwersytecie Michigan uważa, że 90 procent nieregularnych alarmów rytmu w młodszych grupach jest fałszywa. Oznacza to, że młodzi i zdrowi ludzie, którzy nadal będą kupować zegarek Apple Watch 4 do funkcji EKG, będą prawdopodobnie narażeni na nadmierny stres spowodowany problemem, który nawet nie istnieje. Nie lekceważą oni jednak korzyści płynących z posiadania EKG w zegarku. Jednak eksperci nadal uważają, że najnowszy smartwatch firmy Apple ma ograniczenia, które mogą zaburzyć pomiar.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x