Produkcja okularów AR Apple

Przychody Apple w segmencie smartfonów wciąż spadają

Newsy

Trzeci kwartał fiskalny działalności Apple jest na ogół mniej ważny dla inwestorów, którzy patrzą na pierwsze dane firmy z nowych iPhone dostarczonych w czwartym kwartale. Tym razem jednak ma pewne znaczenie. Apple ma trudny okres z iPhone. Firma była świadkiem sukcesywnego spadku przychodów z jej ikonicznego iPhone po raz pierwszy od 2016 roku. Tim Cook twierdził, że sytuacja zmieniła się podczas poprzedniego kwartału fiskalnego. Okazuje się jednak, że nie miał racji.

Wyniki Apple za 3Q fiskalny 2019 roku

Wyniki Apple za 3Q fiskalny 2019 roku

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

W trzecim kwartale roku podatkowego 2019 Apple Inc zgłasza 53,8 mld USD przychodów. 10 mld USD zysku netto i 2,18 USD w rozcieńczonym zysku na akcję. Firma pobiła szacunki analityków zarówno dla przychodów, jak i EPS, ale jej problemy z iPhone nadal się objawiają. Apple był świadkiem trzeciego z rzędu spadku przychodów z linii smartfonów w tym kwartale. Spółka zadeklarowała dywidendę w wysokości 0,77 USD za akcję w tym kwartale, płatną 15 sierpnia. Kiedy przyglądamy się wynikom Apple za trzeci kwartał finansowy za rok 2019, jedno jest pewne: firma musi wejść na rynek usług i to szybko. Prezes Tim Cook rozpoczął prezentację, stwierdzając, że Apple Pay pobił PayPal w zakresie wzrostu użytkowników. Warto też wspomnieć, że swoją rolę odegrały tablety. iPad Mini i iPad Air przyczyniły się do wzrostu przychodów z tej gałęzi rynku.

Zobacz też: Sony i LG radzą sobie coraz gorzej – wyniki po drugim kwartale

Przychody Apple z iPada wynoszą 5 miliardów dolarów. Oznacza to wzrost o 100 milionów kolejno i 300 milionów w skali roku. Nie zmienia to jednak faktu, że przychody Apple z iPhone spadły o 16% w ciągu kwartału i o 13% w ciągu roku, przy czym firma odnotowała w tym kwartale 28 miliardów USD przychodów z linii smartfonów. Poza telefonem iPhone, przychody giganta technologicznego Cupertino z iPada, Maca, materiałów eksploatacyjnych i usług rosły zarówno w ujęciu sekwencyjnym, jak i rocznym. Jednakże wzrost ten jest niewystarczający, aby zrekompensować spadek przychodów ze smartfonów.

CEO Apple o wynikach

Tim Cook mimo to robi dobrą minę do złej gry:

To był nasz największy kwartał w historii. Napędzany rekordowymi przychodami z usług, przyspieszającym wzrostem w zakresie materiałów eksploatacyjnych, dobrymi wynikami z iPada i komputera Mac oraz znaczącą poprawą trendów. Wyniki te są obiecujące we wszystkich naszych segmentach geograficznych i jesteśmy pewni tego, co nas czeka. Saldo kalendarza 2019 będzie ekscytującym okresem, kiedy to na wszystkich naszych platformach zostaną wprowadzone na rynek nowe usługi i kilka nowych produktów.

Firma Apple Inc. przygotowała następujące wytyczne na IV kwartał fiskalny 2019 roku:

  • Przychody od 61 mld USD do 64 mld USD.
  • Marża brutto od 37,5% do 38,5%.
  • Koszty operacyjne od 8,7 do 8,8 mld dolarów.
  • Inne przychody/(koszty) w wysokości 200 mln USD.
  • Stawka podatkowa w wysokości około 16,5%.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x