samsung galaxy tab 4 10.1 p

 

Tablety to urządzenia, które już jakiś czas temu wyparły z rynku netbooki, czyli laptopy z wyświetlaczami o małych przekątnych. Ich możliwości są porównywalne, a mobilność mimo że w obu typach urządzeń duża to powiększone smartfony zdecydowanie lepiej nadają się do przenoszenia z miejsce na miejsce. Jednak czy tablety nadal się rozwijają?

 

Odpowiedź na pytanie z pierwszego akapitu jest jedyna: to zależy. W tym wypadku mamy Samsunga, który właśnie zaprezentował nową serię tabletów z serii Galaxy Tab. Są to urządzenia z wyświetlaczami o przekątnych 7-, 8- i 10,1-cali. O czwartej edycji tych produktów już kilka razy wcześniej słyszeliśmy i po raz kolejny spodziewaliśmy się, że Koreańczyki nie traktują na poważnie tej rodziny urządzeń ze względu na to, iż zmiany są naprawdę niewielkie. Zobaczmy, jak wyglądają oficjalnie specyfikacje techniczne poszczególnych propozycji Samsunga.

 

samsung galaxy tab 4 7.0 p

 

Jako przykład, Galaxy Tab 4 7.0:

 

  • 7-calowy wyświetlacz (1280×800);
  • 4-rdzeniowy procesor (1,2 GHz);
  • 1,5 GB RAM;
  • Aparaty: tył 3 MPx, przód 1,3 MPX;
  • Wbudowana pamięć dla użytkownika: 8 GB lub 16 GB.
  • Slot na kartę pamięci microSD.

 

Pozostałe wersje posiadają oczywiście odmiennej wielkości wyświetlacze, ale z taką samą rozdzielczością i głównym układem. Różnice objawiają się głównie w pojemności akumulatora, która nie została ujawniona w przypadku najmniejszego modelu (8.0 – 4450 mAh, 10.1 – 6800 mAh).

 

samsung galaxy tab 4 8.0 p

 

Wszystkie urządzenia dostępne będą w wersjach: tylko WiFi, z modułem 3G lub z LTE. System, pod którego kontrolą znajdują się nowe urządzenia Koreańczyków to oczywiście Android 4.4 KitKat.

 

Jak łatwo można wywnioskować, Samsung po raz kolejny nie postarał się w udoskonalaniu swoich tabletów z serii Galaxy Tab. Czwarta seria powinna pojawić się na półkach sklepowych w drugim kwartale bieżącego roku.

 

 

Źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.