ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aplikacje HTC Sense 6 dostępne dla wszystkich smartfonów

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Aplikacje
htc-one-2014

Być może pamiętacie, iż tuż przed premierą HTC One M8 w Sklepie Play pojawiły się aplikacje dla najnowszej nakładki tajwańskiego producenta – Sense 6. Pomimo, że niektóre z nich dostępne były także dla pozostałych smartfonów tej marki, jednak znacząca większość dedykowana została flagowemu M8. Okazuje się jednak, że problemem nie jest w tym wypadku brak kompatybilności z Sense 5/5.5, lecz jest naumyślne działanie producenta. Do takich wniosków można dojść, gdyż w Sieci pojawiły się wspomniane aplikacje, które po drobnych przeróbkach są w stanie funkcjonować na każdym smartfonie z systemem Android.

Jeden z deweloperów opublikował na forum portalu XDA przygotowaną przez siebie paczkę aplikacji domyślnie skierowanych dla urządzeń HTC z nakładką Sense, jednak przygotowaną w taki sposób, aby można je było bezproblemowo uruchomić na innych smartfonach. W skład wspomnianej paczki wchodzą m.in. BlinkFeed, SenseTV, Zoe, HTC Service Pack oraz inne.

Pomimo kilku irytujących błędów takich jak niedziałająca galeria oraz BlinkFeed pokazujący komunikat o braku kompatybilności, trzeba zwrócić uwagę, że jest to wczesna próba, a prace wciąż trwają.

Sam fakt możliwości uruchomienia autorskich aplikacji HTC cieszy i trzeba mieć nadzieję, że wszystkie błędy z biegiem czasu zostaną wyeliminowane. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie w temacie na forum XDA. Pamiętajcie jednak, że wszystkie aplikacje instalujecie na własne ryzyko.

Źródło: xda-developers.com

Sprawdź najnowsze wpisy