HTC One m8 GPE

HTC opublikowała dzisiaj kod źródłowy jądra (kernela) dla HTC One (M8) z serii GPE (Google Play Edition), czyli wersji z „czystym” Androidem, która ma zadebiutować w przyszłym miesiącu. Paczka zajmuje 132MB i daje deweloperom możliwość do optymalizacji oraz tworzenia autorskich modyfikacji jeszcze przed oficjalną premierą.

 

W skład wspomnianej „paczki” wchodzi główny kod (85MB) oraz pliki pomocnicze dla frameworka (42MB). Obie paczki dostępne są do pobrania na stronie HTC Developer.

 

HTC-Kernel-Source-Code

 

Pomimo, że dla zwykłego śmiertelnika informacja ta nie jest zbyt użyteczna sama w sobie, jednak udostępnienie plików źródłowych tak szybko oznacza, że HTC bardzo zależy na dobrym przyjęciu swojego flagowca przez potencjalnych odbiorców. Dla deweloperów jest to szansa na usprawnienie swoich aplikacji pod kątem smartfona, a także na pracę nad różnymi modyfikacjami takimi jak choćby CyanogenMod.

 

HTC One M8 Google Play Edition jest dostępny w ramach przedsprzedaży w Google Play (niestety tylko w USA) w cenie 699,99 dolarów, a jego oficjalna sprzedaż rozpocznie się w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Na razie nie mamy informacji kiedy smartfon w wersji GPE zawita na Stary Kontynent.

 

 

Źródło: androidpolice.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski