Samsung liderem 5G

Huawei wyjaśnia dlczego 5G jest tak istotne dla graczy

Paweł Maretycz Newsy 30-07-2019

Dzisiaj Huawei opublikował film promocyjny dla swojego Mate 20 X 5G. Pokazuje on nie tylko ogromną różnicę w szybkości pomiędzy 4G LTE i 5G. Wspomina on także o zmniejszeniu opóźnień. W rzeczywistości klip twierdzi, że te będą nieodczuwalne, kiedy ten telefon działa w sieci 5G. Niższe opóźnienie jest mniej oczywistą korzyścią płynącą z szybszego mobilnego internetu, ale jego konsekwencje zmieniają się w zależności od gry.

Huawei uważa, że 5G jest ważne dla graczy

Opóźnienie jest to czas pomiędzy akcją a akcją zarejestrowaną. Jeśli chodzi o gry online, opóźnienie jest prędkością, z jaką polecenie jest rejestrowane i działa na ekranie. Im niższe opóźnienie, tym lepiej, szczególnie w grach bazujących na refleksie. Oczywiście dla graczy skupiających się na mobilnych karciankach (polecam Ustawkę, jest świetna!) nie ma to większego znaczenia. Jednak już przy tytułach FPS jak na przykład PUBG może to przeważyć o porażce bądź zwycięstwie. 5G będzie oznaczać niewiarygodnie niską latencję w grach tego typu. Będzie ona istotna zwłaszcza na scenie e-sportowej, która zaczyna się coraz prężniej rozwijać także na smartfonach. Gracze offline także zyskają. Dzięki 5G ściąganie nawet kilku GB tytułów będzie znacznie szybsze. Chociaż ten ostatni argument jest już nieco naciągany.

Zobacz też: Helio G90 i G90T – MediaTek oficjalnie zaprezentował swoje procesory do gier

Warto jednak pamiętać, że 5G przyniesie szereg korzyści nie tylko w samych grach. Technologia ta będzie miała olbrzymi wpływ na większość aspektów korzystania ze smartfonów. Niestety, przyjdzie nam na nią poczekać jeszcze kilka ładnych lat. Przynajmniej w Polsce, chociaż już odbywają się pierwsze testy.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x