Ceny tanich układów 5G Qualcomma

Qualcomm i Tencent łączą siły – chcą zbudować wspólnie smartfona do gier

Newsy

Qualcomm, wiodący światowy producent układów mobilnych i chiński gigant Tencent ogłosili, że połączyli siły. Wszystko to aby stworzyć smartfon do gier oparty na technologii Tencent-backed 5G przy użyciu układu amerykańskiej firmy. Zgodnie z umową, przyszłe gry Tencent mogą być zoptymalizowane dla telefonów z systemem Android, które korzystają z tych procesorów.

Qualcomm i Tencent pracują nad smartfonem do gier

Qualcomm i Tencent pracują nad smartfonem do gier

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

 

Obie firmy pracowały już razem nad telefonem do gier. Na początku tego miesiąca, Tencent współpracował z Asusem przy ROG Phone 2. Jak więc widać firma jest niezwykle zainteresowana smartfonami do gier. Nic więc dziwnego, że chce pracować także nad autorską konstrukcją. Oprócz tego, zarówno Tencent, jak i Qualcomm dążą do wspólnej pracy nad wersją 5G smartfonu do gier. To może pomóc wzmocnić plany chińskiego giganta w zakresie strumieniowania rozgrywki na smartfony.

Zobacz też: Dlaczego Apple kupiło dział modemów Intela? Oto trzy powody

W oświadczeniu dotyczącym tej nowej współpracy, prezes Qualcomm Chiny Frank Meng powiedział:

Gry mobilne tp ważny przypadek użycia 5G. Wkrótce skorzystają one z łączności następnej generacji. Szybsze prędkości, większa przepustowość i najnowocześniejsze ultra-niskie opóźnienia będą wspierać rozgrywkę w czasie rzeczywistym. Dla wielu graczy zapewni to wciągające wrażenia z gry.

Tencent pracuje obecnie nad opartą na chmurze usługą backendu o nazwie Instant Play, którą twórcy gier mogą wykorzystać do strumieniowania na smartfony. Jednak firma nie ujawniła jeszcze planów dotyczących usługi strumieniowej skierowanej do konsumentów. Jednak spodziewana jest jej szybka premiera. Szczerze mówiąc, liczyłem bardziej na rozwój tytułów mobilnych odpalanych natywnie na smartfonach. Biorąc pod uwagę to, co potrafi zaoferować Nintendo Switch, myślę, że gry mobilne mogłyby być dużo lepsze niż obecnie.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x