ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nintendo koronawirus

Switch sprzedaje się jak świeże bułeczki. Nintendo ma powody do dumy

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nintendo Switch to hit. Przenośna konsola konsola Japończyków mimo swojej premiery w 2017 roku najprawdopodobniej przegoniła już (lub wkrótce to zrobi) Xboxa One pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy. Co w tym wszystkim najciekawsze to fakt, że konsola Microsoftu zadebiutowała pod koniec 2013 roku, a więc sporo wcześniej niż sprzęt od Nintendo.

Nintendo Switch – wyniki sprzedaży za drugi kwartał 2019 roku

nintendo switch lite oficjalnie specyfikacja cena

Switch sprzedaje się tak dobrze, że jakiś czas temu Nintendo zwęszyło kolejną możliwość zarobku i ogłosiło wypuszczenie jego nieco słabszej wersji z dopiskiem „Lite„. Jak ogłosiła firma, w okresie między 31 maja a 30 czerwca (drugi kwartał 2019 roku) sprzedano łącznie 2,13 miliona sztuk hitowego Switcha, co równa się 13-procentowemu wzrostowi w rok do roku. Oznacza to więc, że Nintendo sprzedało dotychczas na całym świecie aż 36,87 miliona egzemplarzy opisywanej konsoli.

Zobacz także: EMUI 9.1 trafia na kolejne 10 smartfonów Huawei i Honor

Nie da się ukryć, że wspomniane liczby naprawdę robią wrażenie. Spoglądając na obecną sytuacje w pełni realistycznie, w ciągu najbliższego roku Switch ma szansę przegonić SNES-a, którego dotychczas sprzedano w liczbie 49,10 miliona sztuk. Warto dodać, że Japończycy pochwalili się także wynikami sprzedaży swojej nieco starszej konsoli, a mianowicie Nintendo 3DS. Firma poinformowała, że dotychczas aż 75,28 miliona egzemplarzy wspomnianej konsoli znalazło swoich właścicieli. Przyszłość firmy maluje się w jasnych barwach – Japończycy zdecydowanie mają co świętować. A czy Wy dołożyliście swoją cegiełkę do powyższych liczb? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy