W ostatnich latach Huawei Hisilicon zdołał wyprodukować chipy, które mogą konkurować z SoC od Qualcomma i Samsunga. Jednakże, w tym roku, firma zamierza przejąć prowadzenie w branży produkcji układów scalonych, wprowadzając na rynek dwa nowe procesory. Oprócz Kirina 985, który zadebiutuje razem z serią Mate 30 mamy dostać także procesor ze zintegrowanym modemem 5G.

Huawei Kirin z 5G

Huawei Kirin z 5G

Nikkei Asian Review informuje, że Kirin 985 przyjmie technologię EUV od TSMC nowej generacji, czyniąc z niej jeden z najbardziej zaawansowanych procesorów mobilnych w branży. Firma ma wydać nowy chipset mobilny ze zintegrowanym modemem 5G w czwartym kwartale 2019 roku. Jeśli to prawda, Huawei prawdopodobnie pokona Qualcomma w wydaniu pierwszego na świecie zintegrowanego chipsetu 5G na rynku. Ten ma zaoferować takie rozwiązanie dopiero na początku 2020 roku. Nowy zintegrowany chipset mobilny 5G mógłby prawdopodobnie znaleźć się w specjalnej edycji 5G serii Mate 30. Ta zostanie zaprezentowana pod koniec roku. Nikkei dodaje, że Huawei wyznaczył sobie agresywny cel sprzedaży 10 milionów smartfonów 5G do końca roku. Większość z tych sprzedaży powinna być napędzana przez Mate 20 X 5G.

Zobacz też: Co stanie się ze składanym smartfonem, gdy wygniemy go w drugą stronę? Zobaczcie

Warto dodać, że Huawei wcześniej w tym miesiącu certyfikował cztery smartfony 5G w Chinach. Dla porównania, inni producenci mają pod ręką tylko jeden komercyjny smartfon 5G. Pokazuje to agresywne stanowisko producenta wobec sieci nowej generacji. Nikkei Asian Review dodaje również, że Huawei chce zmniejszyć swoją zależność od firm amerykańskich w nadchodzących latach. Cytuje jedno ze swoich źródeł:

Priorytetem firmy będzie opracowanie szczegółowych planów tworzenia kopii zapasowych i wyobrażenie sobie świata bez amerykańskich dostawców.

Tak więc nawet jeśli administracja Trump zdecyduje się rozluźnić swoją politykę w odniesieniu do producenta, firma nadal będzie się starała zmniejszyć swoją zależność od firm amerykańskich.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.