android-sd-card-support

W ostatnich wydaniach Androida, Google coraz bardziej pokazuje swoją niechęć w stosunku do zewnętrznych kart SD. Widać to dokładnie w serii Nexus, gdzie tylko pierwsze wydanie tego smartfona posiadało rozszerzalną pamięć. Wiele osób uważa, że jest to spowodowane próbą uproszczenia interfejsu i redukcji zamieszania z plikami rozsianymi po różnych partycjach. Jednak pomimo tych prób wciąż większość producentów umożliwia używanie kart SD. Tutaj właśnie zaczyna się problem, gdyż Google wraz z Androidem 4.4.2 nałożyło na zewnętrzne pamięci spore ograniczenia w prawach do odczytu i zapisu.

 

Wspomniane wcześniej ograniczenia spowodowały brak dostępu do karty SD niektórych aplikacji. Dotychczas jedynym słusznym rozwiązaniem była modyfikacja kodu źródłowego Androida, w celu cofnięcia nałożonych odgórnie restrykcji. Na szczęście jeden z użytkowników portalu XDA postanowił stworzyć gotowy moduł dla platformy Xposed, dzięki któremu w prosty sposób przywrócimy naszej karcie swoje dotychczasowe przywileje do odczytu i zapisu. Jedyne co musimy zrobić, to pobrać moduł na nasz telefon i zaaplikować go w Xposed.

 

Jeśli więc masz problemy ze swoją zewnętrzną kartą pamięci w smartfonie, koniecznie odwiedź oficjalny temat na forum XDA i wypróbuj moduł. Oczywiście do poprawnego działania wymagany jest root.

 

 

Źródło: XDA-developers.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski