ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
soczewki przybliżające

Naukowcy stworzyli niesamowitą soczewkę, która pozwoli Ci przybliżać obraz

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Każdego miesiąca na świecie powstaje wiele nowych urządzeń i gadżetów. Niektóre z nich są naprawdę niesamowite – w tym miejscu warto przytoczyć, chociażby Neuralink od Elona Muska. Co powiecie jednak na udoskonalone soczewki kontaktowe, dzięki którym możliwe jest przybliżanie obrazu? Na ten genialny pomysł, który może przydać się wielu osobom, wpadli naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Zobaczcie, jak prezentuje się ten gadżet.

Soczewki kontaktowe z funkcją przybliżania obrazu. Jak mają działać?

soczewki przybliżające

Shengqiang Cai to jedna z osób, które zajmują się opisywanym w dzisiejszym artykule projektem. W rozmowie z redakcją The New Scientist wyjaśnił on zasadę działania soczewek kontaktowych z funkcją przybliżania. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że urządzenie wykonane zostało z miękkich materiałów, na które użytkownik wpływać może przy pomocy dwukrotnego mrugania. Naukowcy wyjaśniają, że impuls elektryczny, który powstaje podczas tego działania, może zmieniać kształt soczewki. Ten z kolei jest bezpośrednio powiązany z powiększeniem obrazu.

Zobacz też: Jak wykryć chorobę Alzhaimera? Wystarczy jedynie aplikacja.

Naukowcy informują, że soczewki tego typu mogą przydać się szczególnie jako protezy wzroku lub w niektórych zawodach, w których wymagana jest precyzja. Będą one również ciekawym gadżetem. Jakie jest Wasze zdanie na ich temat? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: The New Scientist

Sprawdź najnowsze wpisy