url2Jak donosi SamFirmware, w internecie pojawiła się właśnie aktualizacja do Androida 2.3.4 dla smartfonu Samsung Galaxy S. Nowa wersja nosi oznaczenie I9000XXJVP, jednak nie są znane jeszcze funkcje bądź zmiany, jakie wprowadza aktualizacja. Nowe firmware zostało skompilowane 3 czerwca, jednak wciąż nie jest oficjalnie dostępne przez Samsung Kies. Sytuacja powinna ulec zmianie już niedługo, a do tego czasu możecie pobrać i wgrać firmware ręcznie, jednak takie działanie jest zalecane tylko doświadczonym użytkownikom.

Zgodnie z informacjami od użytkowników forum xda, wersja 2.3.4 ma trafić tylko do najnowszych smartfonów koreańskiego producenta. Flagowym modelem, który ma otrzymać nową wersję, jest Samsung Galaxy S2, który oprócz poprawy pracy baterii ma doczekać się usprawnień i nowych funkcji. Prace nad aktualizacją tego urządzenia mają znajdować się w końcowym stadium, a aktualizacja do Androida 2.3.4 ma nastąpić w pierwszej połowie tego miesiąca.

Upgrade do najnowszej wersji mobilnego systemu Google dla topowych modeli Samsunga jest niemal pewny. Pozostaje jednak pytanie odnośnie zmian, które wniosą, oraz samej daty wprowadzenia aktualizacji, bowiem, poza autorskimi smartfonami Google, będą to pierwsze modele, które doczekają się najnowszej odsłony Gingerbreada. Na uwagę zasługuje też dobre wsparcie dla ponad rocznego modelu Galaxy S, jednak bardzo możliwe, że jest to ostatnia wersja systemu Androida, do której zostanie zaktualizowany.

źródło: twitter.com, samfirmware.com oraz xda-developers.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dan Sierakowski