ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nova 5 2 miliony egzemplarzy

Seria Nova 5 okazała się istnym strzałem w dziesiątkę dla Huaweia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei na skutek działań władz Stanów Zjednoczonych przechodził ostatnio przez ciężki okres. Ucierpiał nie tylko łańcuch dostaw oraz problemy z licencjonowaniem technologii pochodzących z USA. Największym zmartwieniem dla firmy była utrata zaufania konsumentów. Winę ponosi głównie dezinformacja. Wiele osób uważało, że obecne już na rynku smartfony stracą dostęp do usług Google. Widziałem także komentarze mówiące o usunięciu Androida z urządzeń. Nie wiadomo, ile tych komentarzy to było celowe sianie dezinformacji w celu zaszkodzenia firmie, a ile wynikało z niewiedzy i złej interpretacji usłyszanych informacji. Wiadomo jednak, że odbiło się to negatywnie na wizerunku producenta.

Seria Huawei Nova 5 – 2 miliony egzemplarzy

Nova 5 2 miliony egzemplarzy

Dlatego też informacje takie jak ta dają dużą nadzieję Huaweiowi. Seria Nova 5 została zaprezentowana pod koniec czerwca. Razem z trzema smartfonami z nowej serii, czyli Nova 5, Nova 5 Pro i Nova 5i poznaliśmy układ Kirin 810, czyli jak go nazwał producent: klucz do przyszłości firmyZaledwie pięć tygodni po tym wydarzeniu, Huawei ogłosił, że sprzedał już 2 miliony sztuk smartfonów z tej serii. Oczywiście z wyłączeniem Nova 5i Pro, który swoją premierę miał zaledwie kilka dni temu. Informacja ta nadeszłą po czwartej z rzędu cotygodniowej szybkiej wyprzedaży. Obejmuje ona tylko telefony z rynku chińskiego. Jeszcze żaden smartfon z serii nie znalazł się na innym rynku.

Zobacz też: Samsung Galaxy Tab S6 ze znanym nam systemem biometrycznym?

To nieco umniejsza sukces producenta. Rynek chiński w trakcie kryzysu producenta stał się dla niego istną ostoją. W narodzie na skutek niczym niepotwierdzonych oskarżeń ze strony USA obudził się nacjonalizm zakupowy. Dlatego też zakup smartfonów Huawei był tam odbierany jako akt patriotyzmu. Mimo to wciąż należy to uznać za sukces.

Źródło: GSMarena

Sprawdź najnowsze wpisy