Składane smartfony są w tym momencie najnowszym trendem na rynku urządzeń mobilnych. Poszczególni producenci prześcigają się w ich tworzeniu. Jeszcze miesiąc temu mogłoby wydawać się, że tę wojnę zwycięży koreański gigant. Po porażce Samsunga Fold firma zdecydowała się jednak dopracować swój telefon. Z tego powodu na prowadzenie wyszła firma Royole, która niedawno na rynek wypuściła pierwszego na świecie składanego smartfona, którego kupić może każdy – FlexPai. Czy urządzenie jest jednak wytrzymałe?

Royole FlexPai – wytrzymałość. Czy urządzenie można wygiąć w drugą stronę?

Na pytanie postawione w powyższym akapicie postanowił odpowiedzieć Zack z kanału JerryRigEverything, który zajmuje się testowaniem urządzeń mobilnych. Okazuje się, że smartfon wykonany został głównie z metalu i plastiku – z tego drugiego materiału stworzony jest ekran urządzenia, zatem trzeba uważać, by go nie zniszczyć, ponieważ rysy mogą powstać nawet od paznokcia. Co stanie się, jednak gdy telefon będziemy próbowali wygiąć w drugą stronę? Zawias urządzenia będzie starał się nas powstrzymać, choć przy odpowiednio dużej sile może on pęknąć. Wtedy wyświetlacz można już zginać w dwie strony, jednak krótkotrwale – po chwili zabawy Royole FlexPai Zacka po prostu umarł.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Najlepsze promocje na gry i aplikacje ze sklepu Google Play.

Urządzenie, o którym piszę w tym artykule, możecie zakupić za około 5000 zł. Gorąco zachęcam Was do obejrzenia materiału o smartfonie z kanału JerryRigEverything – jest bardzo ciekawy. Znajdziecie go powyżej. Miłego seansu!

Źródło: JerryRigEverything
Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.