Wydawało się wcześniej, że to Huawei objął prowadzenie w wyścigu o wprowadzenie na rynek składanego smartfonu. Jednak Galaxy Fold jest już gotowy. Natomiast Samsung ogłosił jego premierę na wrzesień tego roku. Natomiast Huawei poinformował, że jego składany smartfon wciąż nie jest gotowy i wymaga nieco pracy.

Huawei Mate X wciąż nie jest gotowy

Mate X wciąż nie jest gotowy

Producent twierdzi, że wciąż potrzebuje trochę czasu na dopracowanie Mate X. Jest bardzo prawdopodobne, że chcą uniknąć takiego samego losu, jaki spotkał Samsunga Galaxy Fold. Dlatego też producent odsuwa premierę, jeśli tylko nie jest pewny jakiejś kwestii. Ostatnią rzeczą, jaką producent chce zrobić, jest wydanie wadliwego smartfona. Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację Huaweia i reputację związaną z wydarzeniami ostatnich miesięcy. Wszelkie złe decyzje mogą prowadzić do naprawdę tragicznych skutków. On Gang, szef działu telefonii komórkowej Huawei, mówi, że producent zainwestował dużo pieniędzy, jeśli chodzi o Mate X. Nie interesuje ich szybkie wypchnięcie urządzenia, a jego bezpieczna premiera. Głównym celem jest upewnienie się, że urządzenie spełnia oczekiwania konsumentów, chociaż to odbierze palmę pierszeństwa.

Zobacz też: Nokia 9 PureView — czy liczba aparatów wpływa na wytrzymałość?

Jak na razie, Huawei Mate X już przeszedł wszystkie wymagane certyfikaty do premiery. Głównie czekamy na decyzję Huaweia o wypuszczeniu smartfona na rynek. To bardzo dobra wiadomość dla potencjalnych nabywców. Oznacza to, że kupując Mate X, dostaną urządzenie pozbawione większych wad i problemów wieku dziecięcego. Z drugiej jednak strony tego też nie możemy być do końca pewni. Mówimy tak naprawdę o zupełnie nowej kategorii sprzętu. Nie wiadomo jak będzie się on sprawował po dłuższym użytkowaniu w normalnych warunkach.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.