dell_streak_10_pro
Jednym z ostatnio zapowiedzianych tabletów z systemem Android był Dell Streak 10 Pro. Początkowo krążyły informacje wskazujące na to, że trafi on do sprzedaży jeszcze w czerwcu. Wiceprezes Della ma jednak nienajlepsze wiadomości dla osób rozważających zakup tego urządzenia.

Dell Streak 10 Pro miał być kolejnym tabletem o bardzo przyzwoitej konfiguracji sprzętowej – 10-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 taktowany zegarem 1 GHz, moduł WiFi + 4G i pamięć uzależniona od wersji (16, 32 lub 64 GB). Nad całością kontrolę miałby sprawować system Honeycomb z nakładką Stage UI.

John Thode, pełniący funkcję wiceprezesa w firmie Dell, podzielił się ostatnio informacjami związanymi z debiutem tego urządzenia. Streak 10 Pro trafi do sprzedaży jeszcze latem tego roku, ale będzie on dostępny wyłącznie na chińskim rynku. Premiera w USA i pozostałych krajach odbędzie się dopiero w 2012 roku.

Thode próbował uargumentować decyzję koncernu możliwościami rynku – te podobno są większe w przypadku Chin niż Stanów Zjednoczonych. W ten sposób Dell zwiększa szanse na sukces swojego tabletu. Do czasu premiery Streak 10 Pro w USA konkurencja najprawdopodobniej będzie oferowała znacznie bardziej zaawansowane urządzenia.

źródło: CNET

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula