Najciekawsze polskie kanały o elektronice

Adrian Celej Newsy 2019-07-28

Elektronika otacza nas na każdym kroku, korzystamy z niej codziennie. Niektórzy lubią wiedzieć jak coś działa, informacji w internecie jest mnóstwo. W tym zestawieniu wybrałem 4 polskie kanały na YouTube, które bez wątpienia wielu zainteresują.

De-kompozytor

Na pierwszym miejscu postanowiłem umieścić kanał De-kompozytor. Na kanale znajdziemy kilka serii, takich jak demontaż urządzeń elektronicznych, naprawy, omawianie budowy oraz filmy edukacyjne dotyczące konkretnych sprzętów. Autor sam przyznaje, że nie jest zawodowcem, a raczej amatorem. Treści prezentowane są w sposób zrozumiały dla wszystkich, co jest niewątpliwym atutem. Czasem pojawiają się także fragmenty humorystyczne. Warto wspomnieć, że o De-kompozytorze było już u nas głośno, gdy omawiał budowę power banków i w jednych z nich zamiast ogniwa znalazł piach.

RS Elektronika

Kanał RS Elektronika zawiera praktycznie wszystko, o czym powinien wiedzieć początkujący elektronik. Są tam zarówno podstawy, takie jak np. prawo Ohma, jak i treści dla bardziej zaawansowanych. Kanał ten można polecić wszystkim, którzy chcą się czegoś nauczyć. Nie ma drugiego polskojęzycznego kanału z takim zestawem wiedzy.

Reduktor Szumu

Kanał Reduktor Szumu prowadzony jest przez tą samą osobę, która tworzy treści na omawianym wcześniej kanale RS Elektronika. Dla odmiany ten kanał nie zajmuje się podstawami elektroniki, znajdziemy na nim filmy z napraw sprzętu audio, głównie z górnej półki. Wbrew pozorom jest to bardzo ciekawe, szczególnie że autor szczegółowo omawia budowę naprawianych sprzętów. Ponad to na kanale znajdziemy także omówienia różnych zagadnień (np. DSP, RIAA i dbx) oraz historie firm takich jak Unitra czy Pioneer.

ElektroPrzewodnik

Kanał ElektroPrzewodnik początkowo zajmował się podstawami elektroniki, jednak ostatecznie ukazywały się na nim treści dla zaawansowanych, głównie dotyczące mikrokontrolerów. Niestety, na kanale ElektroPrzewodnik od dosyć dawna nie pojawiają się nowe filmy.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x