Axon 10 PRO

Czy slider ma jeszcze sens? ZTE uważa, że jak najbardziej

2 minuty czytania
Komentarze

Ostatnie lata ZTE to była przede wszystkim walka z przeciwnościami losu, które w głównej mierze polegały na ataku ze strony USA, ogromnymi karami i praktycznie odcięciem od amerykańskich technologii. Jednak submarka Nubia na pewno nie rezygnuje z dalszego rozwoju, czego doskonałym przykładem jest Nubia Red Magic 3 – smartfon dla graczy, który nagrywa filmy w 8K i ma wbudowany wentylator. Niemniej samo ZTE nadal istnieje, czego dowodem jest Axon 10 Pro i właśnie zdobyło patent na budowę slidera. Niegdyś bardzo potrzebna, dzisiaj ta wizja jakby została gdzieś w tyle.

Slider od ZTE może być tuż za rogiem

Tak naprawdę nieliczni producenci zdecydowali się na smartfona w stylu slidera. Mowa między innymi o Xiaomi, Honorze, Lenovo i… to by było na tyle. Wysuwanych mechanicznie aparatów nie wliczamy, gdyż to zupełnie inne rozwiązanie. Do tego grona ma dołączyć kolejny Chińczyk, czyli właśnie ZTE. Jak możecie zobaczyć powyżej, firma nie ma zamiaru jakoś specjalnie się na tym tle wyróżniać. Ich konstrukcja jest dokładnie taka sama, co w przypadku konkurencji z jedną różnicą — wysuwa się w obie strony, co niektórym może przywieźć na myśl Nokię N95 i wczesne pomysły na Asusa Zenfone 6. Swoją drogą ZTE niedawno też opatentowało dwa wycięcia na aparaty:

zte budowa patent notch slider

Tak, Chińczycy są znani z tego, że kombinują, czego idealnym przykładem jest notch na górze i na dole wyświetlacza.

Zobacz też: Mieszana rzeczywistość od Apple.

Tymczasem wróćmy do pomysłu na slidera, który poniekąd jest kompromisem w dążeniu do bezramkowości. Niedawno również Xiaomi postanowiło opatentować swój pomysł na wygląd Mi Mixa 4. Ten poniekąd jest bardziej zaawansowany, ale czy lepszy? Przede wszystkim, czy nadal oczekujemy smartfonów z taką budową?

Źródło: GSM Arena

Motyw