nokiax-pl

W dniu dzisiejszym, zaraz po konferencji Samsunga, odwiedziliśmy również event Nokii zorganizowany w dawnym budynku Urzędu Cenzury przy ulicy Mysiej 3. Zaproszeni goście mieli możliwość zobaczenia na własne oczy urządzeń, które zostały zaprezentowane światu po raz pierwszy na tegorocznych targach MWC w Barcelonie. W czasie spotkania mogliśmy przyjrzeć się bliżej smartfonom, a także i usłyszeć wiele ciekawych informacji, w tym tych dotyczących dostępności i ceny sprzętu na terenie Polski.

 

Oczekiwana Nokia X trafi do wolnej sprzedaży już w ten weekend i będzie dostępna we wszystkich największych sklepach z elektroniką w cenie 499 złotych. Smartfon będzie można zakupić również u polskich operatorów komórkowych. Na samym początku telefon trafi w ręce klientów sieci Play, która to już w czasie konferencji ruszyła z przedsprzedaż Nokii X na swojej stronie internetowej. Telefon od przyszłego tygodnia zostanie również udostępniony sieci Plus, a w późniejszym czasie będzie on dostępny również i u pozostałych dwóch operatorów: T-Mobile i Orange. Na chwilę obecną urządzenie będzie sprzedawane jedynie w wersji DualSIM.
Większy brat – model XL – pojawi się na sklepowych półkach w cenie detalicznej 699 złotych. Niemniej jednak jego sprzedaż rozpocznie się dopiero w drugiej połowie drugiego kwartału tego roku. W czasie prezentacji potwierdzono informację, iż urządzenia z plusem na końcu, czyli Nokia X+ i XL+, nie będą dostępne na naszym rodzimym rynku.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec