ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
lg nexus 4 lineageos wsparcie pie

LineageOS kończy wsparcie dla popularnych smartfonów — w zamian kilka nowości

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

LineageOS, następca CyanogenMod, to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna społeczność, tworząca nieoficjalne modyfikacje dla wielu smartfonów. Jeden szyld, jedna wizja, to wszystko sprawia, że dla smartfonów i tabletów, o których zapomnieli już producenci, nadal istnieje nieoficjalne życie. Niestety, nic nie trwa wiecznie i czasami też LineageOS ogłasza koniec wsparcia. Tym razem los spotkał popularne modele. Na osłodę pojawiają się oficjalne modyfikacje dla nowych smartfonów.

LineageOS już nie dla Nexusa 4 i Galaxy S9, ale dla Redmi Note 7 Pro

Galaxy S9 tryb nocny

Nexus 4 to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych smartfonów tej serii i uważany za jeden z najlepszych, mimo że miał swoje początkowe problemy. Aż ciężko uwierzyć, że ten model został zaprezentowany w 2012 roku i dopiero dzisiaj LineageOS porzuca wsparcie. Wiek na pewno nie jest powodem w przypadku drugiego przegranego, czyli Samsunga Galaxy S9. W tym wypadku nie pojawiło się duże zainteresowanie wśród deweloperów, a i sam producent nie ułatwia modyfikacji. Ostatnim żegnanym jest ZTE Axon 7, ale w tym wypadku jest jeszcze szansa na to, że wsparcie zostanie przywrócone. Tymczasem poznajcie nowe modele, które zostały dodane wraz z LineageOS 16 (Android 9 Pie):

Siłą rzeczy to trzeci z tej listy może być uważany za najważniejszy, bo zrobił niemałe zamieszane swoim ogromnym akumulatorem i relatywnie niską ceną. To wciąż jedna z najciekawszych propozycji w swojej cenie.

Zobacz też: Xiaomi Mi 6 oficjalnie otrzymuje Androida Pie.

Tymczasem jestem ciekawy, czy Wy nadal chętnie modyfikujecie swoje smartfony? Jeśli tak, to stanowi dla Was podstawę w rezygnowaniu z tradycyjnego oprogramowania?

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy